Jako zakład przemysłowy, zużywaliśmy niewyobrażalnie duże ilości energii, i by funkcjonować sprawnie, musieliśmy mieć stałe, wyłączne źródło prądu, prosto z elektrowni. Każda przerwa czy zakłócenie w dostawie prądu mogły prowadzić do ogromnych strat, a w najgorszym razie, nawet do uszkodzenia maszyn, czy podzespołów znajdujących się aktualnie na liniach produkcyjnych. Mimo iż do tej pory nie mieliśmy większego problemu z dostawami prądu, woleliśmy zabezpieczyć się na wszelkie ewentualności.
Przemysłowe agregaty prądotwórcze o wysokiej mocy
Większość naszych maszyn produkcyjnych wymagała stałego źródła prądu, dlatego też postanowiliśmy zamontować awaryjne zasilanie, na wypadek nagłej utraty prądu, tudzież spadku napięcia, które również mogło spowodować nieprawidłowe działanie maszyn. Najlepszym źródłem zasilania awaryjnego były oczywiście agregaty prądotwórcze, jednak większość takich urządzeń nie była przystosowana do zasilania wyposażenia o tak dużym zużyciu prądu. Do skutecznego stworzenia systemu awaryjnego potrzebne nam więc były profesjonalne agregaty prądotwórcze przeznaczone właśnie do zakładów przemysłowych, które mogłyby służyć jako źródło prądu przez ograniczony czas. Takie agregaty miały o wiele większą wydajność i moc niż jakiekolwiek modele przeznaczone do użytku domowego lub jako awaryjne źródło prądu, jednak wymagały wydzielenia dość dużej przestrzeni i, gdyż ich rozmiary były bardzo pokaźne, a jeden agregat często mógł zajmować średniej wielkości pokój, jak również dość pokaźnej ilości paliwa. Mimo to, jeden taki agregat był w zupełności wystarczający do zasilenia całej sekcji linii produkcyjnej, a do całkowitego zapewnienia energii wystarczyło kilka takich urządzeń. Przy standardowym poborze mocy, agregaty te mogły działać nieprzerwanie przez dwie godziny, co w zupełności wystarczało do zakończenia prac i bezpiecznego wyłączenia maszyn w razie braku zasilania zewnętrznego.
Agregaty zostały podłączone do głównej sieci elektrycznej zakładu, i sprzężone z czujnikami napięcia w taki sposób, by uruchamiać się tylko w momencie, gdy czujniki zarejestrowały brak zasilania w konkretnej sekcji zakładu. Agregaty tego rodzaju mogły również służyć jako odciążenie w przypadku wdrażania nowych maszyn produkcyjnych, będąc tymczasowym źródłem zasilania dla maszyn jeszcze nie podłączonych do głównej sieci energetycznej, co pozwalało nie tylko usprawnić ich integrację, ale również zmniejszyć obciążenie samej sieci i tym samym ryzyko wystąpienia wypadków podczas pracy i uszkodzeń.