Anatomia i matematyka mogą być jeszcze ciekawsze

Nauka poprzez zabawę to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na powiększenie zakresu swojej wiedzy. Coraz więcej programów nauczania dla najmłodszych zostaje wzbogaconych o zajęcia z nowymi pomocami dydaktycznymi w różnej formie. Zajęcia przyrody, dziedzin związanych z biologią i królowej nauk – matematyki, mogą stać się jednymi z najciekawszych zajęć w szkole.

Anatomia pokazana obrazowo jest ciekawsza

modele anatomiczne - sklepProwadzenie lekcji w szkołach wymaga od nauczycieli umiejętności zainteresowania przedmiotem ucznia oraz fachowe przekazanie wiedzy. Wiele dzieci i młodzieży należy do grupy wzrokowców, więc najlepszym sposobem przekazania wiedzy jest możliwość zobaczenia omawianego tematu, a jeszcze lepiej gdy nauka jest namacalna. Świetnym rozwiązaniem okazują się modele anatomiczne – sklep internetowy jak i stacjonarny z pomocami szkolnymi to równie dobre miejsca na zaopatrzenie szkół. Do wyboru na rynku są bardzo szczegółowe modele zwierzęcych i ludzkich podobizn, składających się z wielu elementów takich jak układy kostne, krwionośne i nerwowe, narządy czy inne elementy. Wykonane są zazwyczaj z trwałego materiału PCV, co gwarantuje modelom długą karierę w szkołach. Niektóre sklepy oferują naturalne szkielety i czaszki zwierząt dla jeszcze lepszego zwizualizowania jak wygląda życie wewnętrzne organizmów zamieszkujących Ziemię. Zwykle takie modele są na stałe przytwierdzone do drewnianych podstaw a dla jeszcze lepszej ich ochrony zamknięte są w gablotkach szklanych, bądź plastikowych. Modele roślin, komórek czy wirusów z pewnością zainteresują uczniów i sprawią, że lekcje w szkołach nie będą nudne, oparte tylko na zdjęciach w podręcznikach, niezbyt interesujących dla uczniów. Inne dziedziny nauki takie jak matematyka, a zwłaszcza geometria, również mogą być wzbogacone o ciekawe modele 3d. W ofertach sklepów znaleźć można modele brył geometrycznych z zaznaczonymi wysokościami, przekątnymi, wzorami a nawet innymi figurami wpisanymi w różne wielościany. Do nauki najprostszych ułamków posłużyć mogą modele jabłek czy pizzy. Urozmaicone zajęcia szkolne powinny przypaść do gustu uczniom na każdym etapie edukacji i pomóc zrozumieć dane zagadnienia, rozwijając ich umiejętności i wyobraźnię przestrzenną. 

Nowoczesne ośrodki dydaktyczne wyposażone w ciekawe pomoce na pewno zdobędą uznanie wśród rodziców, władz miasta i samych uczniów, gdyż nauka staje się przyjemnością a uczniowie lepiej radzą sobie podczas testów zdobytej wiedzy. Również dla nauczycieli praca z modelami pozwala na dokładniejsze wytłumaczenie każdemu uczniowi wymaganej podstawy programowej

Anatomia i matematyka mogą być jeszcze ciekawsze
Przewiń na górę