Antenę satelitarną trzeba dokładnie ustawić

Jak zamontować antenę satelitarną, żeby uzyskać najwyższą jakość sygnału i obrazu? Na pewno trzeba mieć do tego odrobinę wiedzy na temat położenia satelity, w którą trzeba wycelować anteną. Montując satelitę na dachu budynku mamy ułatwione zadanie, bo możemy nią manewrować na wszystkie strony. Jeśli mocujemy ją na uchwycie do elewacji budynku to musimy założyć ją na właściwej ścianie, żeby reszta budynku nie zasłaniała nam płynącego z kosmosu sygnału telewizyjnego.

Zamontowanie anteny lepiej zlecić fachowcom

montaż anten koszalinChcąc korzystać dzisiaj z możliwości, jakie oferują anteny satelitarne, trzeba zaopatrzyć się w dekoder jednej z platform cyfrowych nadającej kanały telewizyjne w naszym ojczystym języku. Dostęp do telewizji płynącej z kosmosu można uzyskać tylko poprzez podpisanie właściwej umowy z telewizyjnym operatorem. Do tej umowy dostajemy gratisowo dekoder, który nie będzie naszą własnością, bo po zakończeniu umowy trzeba go po prostu zwrócić. Natomiast antenę satelitarną i specjalny konwerter musimy sobie zakupić we własnym zakresie. W naszym kraju działają dwie największe platformy satelitarne i żadna z nich nie wpadła na pomysł zaoferowania swoim klientom gratisowego montażu anteny satelitarnej. Oby dwie polecają zewnętrzne firmy, które w danej lokalizacji zajmują się montażem. Oczywiście zewnętrznej firmie oferującej profesjonalny montaż anten Koszalin trzeba za taką usługę odpowiednio zapłacić, ale i tak warto skorzystać z takich usług. Możemy być wtedy pewni, że antena będzie ustawiona w taki sposób, że uzyskamy z niej najmocniejszy sygnał. A to jest konieczne do tego, żeby cieszyć się oglądaniem telewizji w czasie deszczu czy nawet burzy. Uzyskanie optymalnej siły sygnału polega na skierowaniu anteny w niebo w odpowiednim kierunku i pod odpowiednim kątem. A profesjonalni montażyści dysponują specjalnymi miernikami, które od razu pokazują optymalne ustawienie anteny satelitarnej. Specjalistyczny montaż anteny to koszt zaczynający się od stu złotych, bo cena zależy od rodzaju instalacji, jaką trzeba jeszcze doprowadzić do dekoderów.

Nawet najdokładniej ustawiona antena satelitarna nic nam nie da, jeśli nie podłączymy jej do odpowiedniego dekodera wybranej platformy cyfrowej. Dlatego zlecając montaż anteny trzeba również zlecić pociągnięcie kabli telewizyjnych od konwertera do dekoderów. Nowoczesne konwertery umożliwiają przekazywanie sygnału z jednej anteny nawet do czterech dekoderów jednocześnie. Dlatego nawet przy czterech telewizorach wystarczy kupić tylko jedną antenę.

Antenę satelitarną trzeba dokładnie ustawić
Przewiń na górę