Bardzo łatwy montaż kołków Fischer

Zawieszenie półki, obrazu czy przymocowanie innego elementu do ściany czy sufitu to rodzaj pracy budowlanej, którą spokojnie możemy wykonać w domu samodzielnie. Tego typu zadania nie wymagają proszenia o pomoc tak zwanego fachowca. Wystarczy dysponować odpowiednimi narzędziami, odrobiną zapału i dobrym pomysłem na przeprowadzenie operacji montażowej. Pozwoli to nam zaoszczędzić trochę pieniędzy, które niepotrzebnie moglibyśmy wydać na wzywanie ekipy remontowej.

Szerokie zastosowanie kołków Fischer

kołki fischerZ pewnością każdy z nas stanął w dorosłym życiu przed prostym zadaniem z zakresu prac remontowych, jakim jest powieszenie półki na książki lub podwieszenie pod sufitem doniczki z kwiatami na balkonie. Pierwszym pytaniem, jakie pojawia się wówczas w głowie, jest: czy faktycznie poradzę sobie sam lub sama. Rzecz jasna, każdy da sobie z tym radę. Nie potrzeba żadnego fachowca, żeby zawiesić półkę, nie potrzeba wydawać pieniędzy na coś, co jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie. Wystarczy wybrać się do sklepu budowlanego i zaopatrzyć się kołki Fischer o odpowiednim przeznaczeniu. Nie trzeba przy tym dysponować fachową wiedzą na temat wieszania szafek – w każdym sklepie personel doradzi nam, jakich kołków powinniśmy użyć. Należy się jednak zorientować przedtem, jakie mamy w domu ściany lub z czego został wykonany strop w naszym domu lub mieszkaniu, od tego zależy bowiem dobór odpowiedniego kołka, który będzie musiał utrzymać mebel na ścianie. Kołki najlepiej trzymają się betonowego materiału. Jeśli nie jesteśmy jednak pewni, jaki rodzaj ścian mamy w mieszkaniu, zapytajmy o to sąsiada – być może mocował on już kołki u siebie i doradzi nam, jak mamy sobie poradzić z problemem. Jeśli natomiast nie potrafimy znaleźć odpowiedzi na pytanie, w jakim materiale będziemy wiercić i montować kołek rozporowy, doradźmy się sprzedawcy. Z pewnością zaproponuje nam kołki uniwersalne, które doskonale sprawdzą się przy każdym materiale budowlanym – zarówno przy betonie, jak i pustakach lub czerwonej cegle.

Jak więc widać, nie potrzeba fachowca do przeprowadzenia montażu kołków rozporowych w ścianie czy też suficie. Wystarczy dobra, nawet pożyczona, wiertarka udarowa, uniwersalne kołki i poziomica, która pomoże nam prosto zawiesić półkę. Wystarczy też życzliwość sąsiada, żeby upewnić się, jakich kołków potrzebujemy do montażu. Jak się później okaże, sam proces wiercenia i wkręcania kołków przebiega bardzo sprawnie i przynosi znakomite efekty – z pewnością po szybkiej akcji szafka czy półka będzie nam służyła przez długie lata.

Bardzo łatwy montaż kołków Fischer
Przewiń na górę