Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy

Co pewien okres czasu medyczne ośrodki szkoleniowe prowadzą nabór na bezpłatne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z takiego szkolenia może skorzystać każdy. Nie mniej jednak, aby wypełnić niezbędny formularz zgłoszeniowy należy zarejestrować się na stronie ośrodka oraz podać swoje dane osobowe i wykształcenie. Ilość osób mogących wziąć udział w takowym kursie zwykle jest ograniczona, a więc należy się spieszyć.

Termin planowanych szkoleń

szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej mazowieckieOd połowy maja do końca sierpnia odbędą się trzy szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej Mazowieckie jest województwem, w którym każde z tych trzech szkoleń będzie całkowicie bezpłatne. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziały w rekrutacji jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie ośrodka. Każdy kurs obejmie pięćdziesiąt osób. Niestety ilość miejsc jest ograniczona, a więc osoby, które zgłoszą się jako pierwsze będą zakwalifikowane. Cały kurs trwa trzy dni. Pierwszy dzień obejmuje zajęcia wykładowe trwające dziesięć godzin na których kursanci poznają niezbędną terminologię, przepisy prawne oraz sposób postępowania zgodny z najnowszymi wytycznymi. Drugi dzień obejmować będzie zajęcia praktyczne na których odbędą się ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Trzeci dzień stanowią zajęcia w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej gdzie każdy z kursantów zobaczy jak na co dzień wygląda praca personelu medycznego z osobami ciężko chorymi znajdującymi się w sytuacji zagrożenia życia. Zajęcia będą prowadzone przez doskonale przeszkolone osoby na co dzień zajmujące się medycyną ratunkową, a więc przez lekarzy, ratowników medycznych oraz pielęgniarki. Termin planowanych szkoleń zostanie podany po zamknięciu rekrutacji. Wstępnie przewidziane są trzy kursy w dniach: 15-30 maj, 01-10 lipiec, 05-20 sierpień. Szczegóły szkolenia zostaną umieszczone na stronie ośrodka. Każdy z zakwalifikowanych użytkowników otrzyma wiadomość za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Profesjonalny i całkowicie bezpłatny kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy niewątpliwie jest doskonałą okazją na podniesienie swoich kwalifikacji niezależnie od zawodu jaki wykonujemy. Pierwsza pomoc jest nieocieniona w sytuacjach w których dochodzi do zagrożenia życia. Nie da się przewidzieć przyszłości. Każdy z nas może stać się osobą ratującą życie bądź potrzebującą pomocy drugiej osoby. Duża świadomość społeczna w zakresie udzielania pierwszej pomocy korzystnie wpłynie na nasze bezpieczeństwo.

Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy
Przewiń na górę