Bezzbożowa kocia dieta

Jak powszechnie wiadomo, koty są drapieżnikami, które w naturalnych aby przetrwać, muszą polować. Ich naturalnym pożywieniem jest mięso niewielkich zwierząt, w większości gryzoni, ale także małych ptaków. W naturze kocie kuzynostwo żywi się także jajami czy też żabami. Dieta kotów żyjących na wolności jest raczej uboga w produkty pochodzenia roślinnego, natomiast jest ona bogata w tłuszcze i białko zwierzęce. Te elementy diety pozwalają kotom na dysponowanie dużymi zasobami energii. W ich naturalnych środowisku liczy się bowiem szybkość i zwinność, oraz siła pozwalająca na codzienne polowanie i przetrwanie.

Jaką karmę dla kota wybrać?

najlepsze karmy bezzbożowe dla kotówJak zatem powinniśmy żywić nasze koty, które z wolnością mają niewiele wspólnego? Aby kot żył zdrowo i dobrze się czuł, ważne jest aby jego dieta była bogata w mięso oraz potrzebne mikroelementy. Jedzenie samego mięsa nie przyniesie oczekiwanych korzyści dla naszego pupila, a wręcz zacznie mu brakować witamin i potrzebnych składników do funkcjonowania jego organizmu. Wybierając karmę dla naszego zwierzaka warto wcześniej zapoznać się z jej składem. Wiele gotowych mieszanek posiada w swoim składzie zbędne składniki zbóż. Naturalna kocia dieta nie jest w nie bogata, a wręcz eliminuje je całkowicie.  Jeżeli kot będzie jadł karmę zrobioną z odpadów, to tak samo będzie wyglądał. W karmach niskiej jakości na pierwszym miejscu znajdziemy zboża, które są tak zwanymi tanimi zapychaczami. Zwiększają one objętość karmy, ale nie wnoszą nic dobrego do jej wartości odżywczych i jakościowych. Najlepsze karmy bezzbożowe dla kotów będą zawierały składniki zbliżone do naturalnej diety kota. Układ pokarmowy naszego domowego drapieżnika jest przystosowany do trawienia białek i tłuszczów, dlatego powinniśmy mu zafundować właśnie tego rodzaju składniki w najlepszej jakościowo formie. Karmy bezzbożowe, jak sama nazwa mówi, nie zawierają takich składników jak zboża. Ceny takich karm są oczywiście wyższe od tych tańszych, ale wbrew pozorom, kupując je wiele zaoszczędzimy.

W głównej mierze karmy bezzbożowe są zdrowe dla kotów, a ich stosowanie skutkuje rzadszymi wizytami u lekarza weterynarii, ale również brakiem wystąpienia przedwczesnej śmierci. Karma ta również jest bardziej syta. Najlepsze karmy bezzbożowe dla kotów to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy aby nasz kociak żył długo i szczęśliwie. Karmy niskiej jakości to nie jest dobry wybór, jeżeli chcemy aby nasz kot cieszył się dobrym zdrowiem. Tak jak każde stworzenie, jest się tym co się je, kot także jest tym co je.

Bezzbożowa kocia dieta
Przewiń na górę