Ciekawe historie biblijne

 

Kiedyś, moja córka oznajmiła mi, że religia jest nudna, a wszystkie historie, o których rozmawiają na szkolnej katechezie są przedstawione w tak patetyczny sposób, że ona nic z nich nie rozumie. Po głębszym namyśle musiałam przyznać jej rację. Język, jakim jest napisane pismo święte, jest odpowiedni dla dorosłych, a dzieci mogą mieć z nim problem. Zamiast jednak się poddać i przyznać córce racje, zdecydowałam, że poszukam alternatywnego rozwiązania.

Dobrze napisane biblijne opowieści

opowieści biblijne z morałemDługo zastanawiałam się, w jaki sposób zainteresować moją córkę biblijnymi historiami. Faktycznie, samo pismo święte, czytane przez dziecko, może być niezrozumiałe. Mogłam próbować opowiadać jej te historie, niestety, nie mam w tym zakresie talentu. Na szczęście doskonałym rozwiązaniem okazały się opowieści biblijne z morałem. Początkowo kupiłam jedną książkę, ale teraz mam ich w biblioteczce znacznie więcej. Córka początkowo podeszła do nich sceptycznie, jednak z czasem zaczęła dopytywać się o kolejne części. Bardzo odpowiada mi fakt, że książki są dostosowane do potrzeb dziecka. Format jest na tyle poręczny, że córka jest w stanie wygodnie chwycić je w ręce leżąc, podczas wieczornego czytania. Strony są kolorowe, dzięki czemu są dla dzieci zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Do potrzeb dzieci dostosowane są również litery. Są nieco większe, niż w standardowych książkach, nadają się więc na pierwsze lektury. Wszystkie historie są opisane bardzo pięknie, roztaczając przed dzieckiem niemalże bajkowe opisy. Dzięki temu każdy jest w stanie dokładnie wyobrazić sobie opisywane sytuacje, a dzieci czytają książki z uśmiechem na ustach. Wszystkie historie opisują określone biblijne wydarzenia, są ich wiernym odwzorowaniem, jednak dostosowanym do potrzeb młodszych czytelników. Dla mnie zachęcające są również okładki – twarda oprawa sprawia, że książki są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu, nie ulegają zniszczeniu, nawet po powierzeniu ich dzieciom. Zostawiłam dla moich młodszych dzieci, które niedługa nauczą się czytać.

Jestem bardzo zadowolona, że znalazłam alternatywę dla pisma świętego, dostosowaną do potrzeb dzieci. Sama najpierw przeczytałam, dzięki czemu jestem pewna, że wszystkie historie są wiernym odwzorowaniem tych, opisanych w biblii. Moim zdaniem jest to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które nie tylko dowiedzą się nieco więcej o swojej wierze, ale również lekcje religii staną się dla nich zdecydowanie bardziej zrozumiałe. Dużym atutem jest też fakt, że książki są dostępne w dobrych cenach.

 

Ciekawe historie biblijne
Przewiń na górę