Co trzeba wiedzieć o instalacjach elektrycznych?

 

Instalacje elektryczne są niezbędne w każdym domu i w firmie. Bez nich nie byłoby oświetlenia, nie daliby się włączyć lodówki, czy komputera, a także czasem nie działało by ogrzewanie, jeśli ma się w domu pompę ciepła, czy elektryczne grzejniki. Zawsze podczas budowy nowego budynku od razu jak najszybciej chce się mieć podłączone media (czyli poza prądem także wodę czy gaz), a każda awaria czy przerwa w dostawie prądu generuje wiele problemów, takich jak przestój w pracy.

Bezpieczne i solidne instalacje elektryczne

instalacje elektryczne w bielskuJak zatem powinny wyglądać instalacje elektryczne w Bielsku? Na pewno muszą być solidne oraz bezpieczne. Jako że kable są pod tynkami to każda naprawa wiąże się z kuciem ścian, zrywaniem tapet, skuwaniem płytek ceramicznych. Jest to bardzo problematyczne i wiąże się z koniecznością remontowania pomieszczenia. Żeby tego uniknąć to trzeba przy budowie o wszystko zadbać. Kolejna kwestia to oczywiście bezpieczeństwo. Instalacja ma być bezpieczna nie tylko dla ludzi, ale także dla sprzętów. Na przykład nagłe przepięcia, zmiany energii mogą doprowadzić do zwarcia i uszkodzenia sprzętu komputerowego lub maszyn. W ten sposób sprzęt trzeba oddać do naprawy, sporo zapłacić i obyć się bez niego lub też kupić nowy na zastępstwo. Ludzie też są narażeni na niebezpieczeństwo porażenia prądem, o ile kable czy gniazdka nie będą należycie zabezpieczone. Dobry elektryk na pewno poradzi sobie z takim zadaniem. Instalacja powinna znosić też duże obciążenie. Stare instalacje często nie dawały sobie rady przy dużej ilości sprzętu. Kiedy nastawiało się pralkę to nie dało się korzystać ze zmywarki, czy kuchenki, bo wywalało korki. Teraz do sieci wiele urządzeń jest podłączonych na stałe, zatem sieć musi wiele znieść. Kolejna kwestia to ilośc połączeń w instalacji. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że poza stałymi instalacjami w kuchni, czy instalacjami oświetleniowymi trzeba zainstalować wiele gniazdek do podłączania żelazka, ładowarki, czy suszarki, czyli sprzętów używanych okazjonalnie, a nie będących stale podłączonymi. Gniazdka muszą być w każdym pomieszczeniu i nie być zasłaniane meblami.

Profesjonalny elektryk z Bielska na pewno będzie wiedział jak poprawnie wykonać solidną, bezpieczną i niezawodną instalację elektryczną w domu, czy w firmie. Trzeba pamiętać, że najważniejsza jest ochrona ludzi, potem ochrona sprzętów, a na końcu wygodna korzystania z instalacji np. stosowne rozmieszczenie gniazdek elektrycznych. Dobrze wykonana instalacja będzie zawsze dobrze działać.

 

Co trzeba wiedzieć o instalacjach elektrycznych?
Przewiń na górę