Czy catering dietetyczny jest drogi?

Coraz więcej osób decyduje się dietę pudełkową – tym bardziej, że w obecnych czasach zjedzenie posiłku w restauracji jest zabronione. Niestety, wśród ludzi nadal krąży przeświadczenie, że catering dietetyczny jest zarezerwowany tylko dla majętnych osób, a dla ludzie pracujący za najniższą stawkę krajową, ceny za dzień diety są zwyczajnie za wysokie. Nic bardziej mylnego – na rynku znajdziemy naprawdę korzystne oferty dziennego jadłospisu.

Tania dieta pudełkowa dla każdego

tani catering dietetycznyDiety produkowane przez producentów sygnowanych znanymi w świecie gastronomicznym nazwiskami faktycznie kosztują nawet kilkaset złotych za dzień, jednak firmy, które dopiero raczkują na rynku proponują pięcio posiłkowy catering dietetyczny  już od pięćdziesięciu złotych za dzień – oznacza to, że jedno gotowe danie kosztuje około dziesięciu złotych. To rozwiązanie jest szczególnie polecane dla osób, które mieszkają same. Gotowanie posiłków dla jednego człowieka jest bardzo trudne i często przypadkowo robimy większe porcje, których nie jesteśmy w stanie przejeść. Sprawa podobnie wygląda z przeterminowanymi jogurtami w lodówce albo więdnącymi marchewkami, które kupiliśmy już jakiś czas temu i nie zdążyliśmy zjeść. Fakt, że wylądują one w koszu oznacza zmarnowanie przynajmniej kilkudziesięciu złotych. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem diety pudełkowej jest niezwykła oszczędność czasu – wówczas nie musimy spędzać przy kuchence długich godzin i przygotowywać posiłków na kolejny dzień. Zaoszczędzone kilka chwil możemy przeznaczyć na inne aktywności, a przecież nasz czas też ma pewną wartość. Tani catering dietetyczny wcale nie oznacza stosowania gorszej jakości produktów, wręcz przeciwnie – pewność wysokiego gatunku owoców i warzyw, a także ich organiczny skład. Dieta pudełkowa pozwala również na utrzymanie właściwej wagi ciała, dzięki idealnemu dopasowaniu wartości energetycznych posiłków, zgodnie z naszym zapotrzebowaniem i trybem życia. Ciekawym rozwiązaniem jest także wybranie niższej kaloryczności dziennej diety i samodzielne dołożenie sobie ulubionych produktów, albo zdecydowanie się na wyższą podaż energetyczną i podzielenie dań na dwa dni. Tym sposobem także zaoszczędzimy kilka złotych.

Dieta pudełkowa to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które żyją samotnie – wówczas nie ma mowy o zmarnowanym jedzeniu, ponieważ otrzymujemy pełen zestaw posiłków na cały dzień. Catering dietetyczny wcale nie jest zarezerwowany dla bogatszych ludzi, gdyż małe przedsiębiorstwa proponują ofertę, w której jedno danie kosztuje zaledwie kilkanaście złotych.

Czy catering dietetyczny jest drogi?
Przewiń na górę