Czy da się usunąć tatuaż?

 

Na szczęście czasy w których tatuaże były kojarzone głownie z kryminalnym światem mamy już dawno za sobą. Dziś dla większości potrafią stanowić nie tylko formę zdobienia ciała, ale również po prostu nową formę sztuki. Nic dziwnego, skoro tatuażyści tworzą prawdziwe arcydzieła. Jak jednak w każdej profesji zdarzają się lepsi i gorsi tatuażyści.

Jak usunąć tatuaż?

usuwanie tatuażu SzczecinTatuaż jeszcze do niedawna kojarzył się zarówno w naszym kraju, jak i na świecie z czymś niekoniecznie pozytywnym, a osoby posiadające tę formę zdobienia ciała często miały styczność nawet z szykanowaniem tylko dlatego, że coś sobie wytatuowały. O ile historia powstania tatuażu jest dosyć krwawa i o ile rzeczywiście w przeszłości tatuowali się głównie kryminaliści o tyle dzisiaj sama forma tego typu zdobienia ciała nie jest wyznacznikiem ani bycia mordercą, ani odsiadki w więzieniu chociażby za najmniejsze przewinienie. Jest po prostu sposobem na ozdobienie swojego ciała. Po prostu. W dodatku tatuażyści osiągnęli tak wysoki poziom, że na ulicach coraz częściej możemy spotkać ludzi noszących prawdziwe arcydzieła. Czasami jednak zdarza się tak, że tatuaż nam się nie podoba, bądź musimy się go pozbyć z różnych innych względów. Jeszcze kilka lat temu każdy z nas miał świadomość, że usunięcie tatuażu jest albo niemożliwe, albo też niewyobrażalnie bolesne, lecz dzisiaj mamy dostęp do technologii zapewniającej nam możliwość pozbycia się tatuażu z naszego ciała i to w dodatku do takiego stopnia, że może nie pozostać po nim nawet ślad. W wielu polskich miastach istnieją miejsca w których odbywa się dokładne usuwanie tatuażu Szczecin jest właśnie miastem w którym mamy możliwość pozbycia się tatuażu za pomocą lasera. Jest to obecnie najpopularniejsza metoda przynosząca najlepsze rezultaty, ale i co najważniejsze jest to metoda przede wszystkim bezpieczna ponieważ pozwala się pozbyć pigmentu ze skóry w sposób naturalny. Laser ma bowiem za zadanie rozbić pigment w naszej skórze na drobniejsze części i wówczas pozwolić naszemu ciału na to, aby samo ten pigment wydaliło w procesach fizjologicznych. Tusz służący do tatuowania posiada właśnie grube cząstki pigmentu po to, aby utrzymywał się pod naszą skórą natomiast laser ma za zadanie po prostu odwrócić ten proces.

Oczywiście usuwanie tatuażu odbywa się za pomocą kilku sesji zależnych od wielkości naszego tatuażu, ale także od kolorów, jakie zostały użyte przy jego tworzeniu. Wiadomo, że znacznie łatwiej jest usunąć prosty napis, aniżeli ogromny tatuaż z cieniowaniem i barwami. To, ile sesji będzie niezbędnych do permanentnego usunięcia dziary określają już osoby ze studia, które będą zajmowały się usuwaniem naszego tatuażu.  

Czy da się usunąć tatuaż?
Przewiń na górę