Czy folie do balotów są dobrym wyborem?

Wśród materiałów używanych do produkcji sianokiszonek, to rolnicze folie stretch są najpopularniejsze. Jest to produkt, za którego pomocą można przygotować dużą ilość gotowego produktu, który będzie stanowił fantastyczną alternatywę dla sztucznych pokarmów w okresie zimowym. Zastosowanie folii do balotów 750 mm, których szerokość zapewnia owinięcie dużej ilości produktu, sprawia, że można przygotować paszę objętościową dla wszystkich zwierząt w gospodarstwie.

Zalety stosowania folii do balotów 750 mm

folia do balotów 750Zwierzęta hodowlane powinny spożywać duże ilości pokarmów dostarczających im odpowiednich składników odżywczych. Zimą jest to możliwe jedynie za pomocą sztucznych pokarmów i resztek sianokosów. Dlatego też świetnym pomysłem jest wykonywanie sianokiszonek, które charakteryzują się bogactwem składników odżywczych oraz sytością, którą odczuwają po niej zwierzęta. Wśród pasz objętościowych, ten rodzaj może być najbardziej opłacalnym i korzystnym wyborem. Folia do balotów 750 mm, charakteryzuje się szerokością, która pozwala na przygotowanie dużej ilości produktu oraz niezwykłą wytrzymałością. Jest odporna na niekorzystne warunki pogodowe, takie jak wiatr czy deszcz oraz na uszkodzenia mechaniczne, jak na przykład twarde łodygi roślin. Nie zerwie się podczas owijania a gotowe baloty można przechowywać na zewnątrz, ponieważ bardzo dokładnie ochroni zawartość przed zimnem i wilgocią. Kolor folii powinien być uzależniony od okresu lata, w którym przygotowywane są kiszonki. W najgorętsze dni dobrze sprawdzi się jasna folia, biała lub jasnozielona a w końcówce lata, można użyć ciemniejszej, nawet czarnej. Dzięki wymiarom można obliczyć ile balotów da się za pomocą jednej rolki owinąć. Zakup folii powinien móc przygotować pokarm dla zwierząt na cały okres zimowy, w czasie którego będą otrzymywały pokarm bogaty w składniki odżywcze, który zwiększy ich odporność i nasyci na długie godziny. Zwierzęta karmione tak przygotowaną sianokiszonką powinny być spokojne i zadowolone, oczekując na cieplejsze dni, kiedy będą mogły zjeść świeże rośliny.

Zastosowanie folii do balotów 750 mm pozwala na wykonanie produktu wysokojakościowego, którym można wykarmić zwierzęta hodowlane przez cały okres zimowy. Otrzymają one wszystkie potrzebne składniki odżywcze a koszt wykonania sianokiszonki powinien zadowolić każdego hodowcę. Może dużo zaoszczędzić na kupowaniu sztucznych pasz, jeżeli tylko zaopatrzy się w najlepszy rodzaj folii. Dzięki niej wykona dużą ilość paszy, która wystarczy na długi czas.

Czy folie do balotów są dobrym wyborem?
Przewiń na górę