Czy warto wynajmować pokój na godziny?

Jako zawodowy kierowca tira sypiam w bardzo różnych miejscach i nie jestem przyzwyczajony do luksusów. Oczywiście najczęściej, jeśli chcę odpocząć, kładę się w moim własnym wozie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Bywa też tak, że po wielu dniach lub nawet tygodniach w trasie, mój kręgosłup woła o pomoc i decyduję się wynająć pokój. W Polsce najczęściej płacę za nocleg w Poznaniu, ponieważ w tym mieście znajduje się baza mojej firmy i właśnie tam zazwyczaj odbywam dłuższe postoje. 

Najlepszy pokój na godziny w Poznaniu

poznań - pokój na godzinyPrzyczyny wynajmowania pokojów na godziny są bardzo różnie, ale nie ten temat chciałbym dzisiaj poruszyć. Mnie interesuje głównie to, czy prowadzenie tego typu interesu jest intratne i czy taki sposób wynajmu bywa opłacalny z punktu widzenia klienta. Sam korzystałem już z wielu różnych miejsc noclegowych i zawsze wydawało mi się, że wiem, gdzie najlepiej skierować swoje kroki, aby móc cieszyć się przyzwoicie wyglądającym pokojem w stosunkowo dobrej cenie. Jeśli chodzi o Poznań – pokój na godziny, który zazwyczaj wynajmuję, jest  bardzo komfortowy, a przy tym tani. Mieści się w niewielkim motelu na obrzeżach miasta. Co ciekawe, cena pobytu za dobę w tym miejscu jest taka sama jak zsumowana kwota osobnych opłat za 24 godziny. Sam mogę zatem nieco zaoszczędzić, śpiąc w takim miejscu kilka godzin, a następnie udając się w dalszą podróż. Wszystkie poznańskie motele są nastawione na dyskrecję oraz swobodne działania klientów. Zawsze wybieram miejsce, w którym spotykają się przede wszystkim kierowcy pragnący po długiej podróży rzeczywiście wypocząć i nie myślą o żadnych innych aktywnościach. W moim ulubionym poznańskim moteliku mam wszelkie udogodnienia, których mi potrzeba, a zatem przede wszystkim duże i bardzo wygodne łóżko oraz łazienkę z prysznicem i ciepłą wodą. Zazwyczaj trafia mi się też pomieszczenie z telewizorem, ale akurat na takim sprzęcie mi nie zależy, bo zdecydowanie wolę umyć się w cywilizowanych warunkach i wyspać, niż oglądać jakieś bezsensowne programy telewizyjne.

Spotkałem się z wieloma różnymi opiniami na temat pokojów wynajmowanych na godziny. Często moi znajomi patrzą na mnie podejrzliwie, gdy mówię, że korzystam z tego typu usług. Okazuje się jednak, że klienci pensjonatów (bo to one zazwyczaj proponują podobną ofertę) bywają bardzo różni. Sam korzystam przede wszystkim z obiektu, który przyjmuje w swoje progi nade wszystko kierowców ciężarówek i tirów. W Poznaniu zawsze mogę dobrze wypocząć za przystępną cenę i z tego jestem właśnie najbardziej zadowolony.

Czy warto wynajmować pokój na godziny?
Przewiń na górę