Czym są wykroje poduszek?

Każdy, kto chciałby zacząć szyć, musi przejść solidny kurs z podstaw tego hobby. Nawet jeżeli ktoś chce jedynie traktować to zajęcie jako odprężająca praca po codziennych zajęciach, bez zapoznania się ze sposobami na rozpoczęcie swojego pierwszego projektu nie będzie w stanie pójść naprzód. Początkujący najszybciej nauczą się szyć z samouczków i dzięki wytrwałej pracy na wykrojach.

Zalety kupowania wykrojów

wykroje poduszkiWykroje, dzięki którym o wiele łatwiej jest nauczyć się szycia to przygotowane formy w postaci różnych zwierząt, roślin czy form. Najłatwiejsze wykroje poduszki to przede wszystkim prostokątne formy, jednak i przy tak, wydawać by się mogło, błahym zadaniu nie można lekceważyć podstaw. Szyjąc na przykładzie już wykonanym o wiele łatwiej jest nadać odpowiedni kształt poduszkom, które później można podarować w prezencie. DIY, czyli z angielskiego „zrób to sam” to coraz popularniejszy sposób na stworzenie niepowtarzalnych kreacji, zabawek i miękkich jaśków. Dobrze zrobiony wykrój pozwoli znacznie szybciej opanować podstawy i nie zniechęci początkujących krawcowych do bardziej skomplikowanych projektów. Do kilku najważniejszych cech, jakimi odznacza się dobry wykrój, z pewnością należy przewidzenie części materiału na zakładkę. Na zapas dobrze przeznaczyć nawet trzy centymetry materiału, dlatego jeżeli ktoś nie jest w stanie dobrze z wizualizować sobie wykrój na materiale, dobrym patentem jest wycięcie formy na tekturze. Późniejsze przenoszenie wymiarów na materiał można wyznaczyć za pomocą kredy krawieckiej. Warto zaopatrzyć się także w dwa rodzaje nożyczek, gdyż nie można wycinać tymi samymi narzędziami tektury i materiału. Również nie można zapominać o szpilkach, za pomocą których znacznie łatwiej jest nadać kształt odpowiedni poduszce. Materiał ma to do siebie, że będzie się ściągał, gdy będzie się chciało przytrzymać go ręką, więc delikatne wpięcie w odpowiednie miejsca szpilki będzie najlepszym sposobem na ułatwienie sobie zadania. Z czasem, gdy uda się uszyć pierwsze prostokątne i kwadratowe poduszki uda się także przygotować mniejsze i bardziej skomplikowane wzory, które z pewnością ucieszą niejedno dziecko.

Nic tak nie cieszy jak samodzielnie wykonane przedmioty, szczególnie jeżeli są wykonane z potrzeby serca i dobrych chęci. W Internecie można znaleźć wiele inspiracji do zrobienia wyszywanych, haftowanych lub szytych ozdób, więc chęci, trochę wolnego czasu i materiały to wszystko, co potrzebne jest do nauki tworzenia wspaniałych prezentów dla każdego.

Czym są wykroje poduszek?
Przewiń na górę