Czym zajmuje się angiolog?

Angiolog jest lekarzem, zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Jest to dość nowa i niesamowicie wąska specjalizacja. Czasami po kontakcie z lekarzem ogólnym lepiej byłoby udać się na wizytę do angiologa zamiast od razu do chirurga naczyniowego. Niestety takich lekarzy jest u nas bardzo mało, a jeśli już zdarzają się tacy specjaliści, to ciężko jest się do nich dostać.

Wizyta u angiologa

angiolog – krakówTak naprawdę angiolog znajduje się na pograniczu kilka innych specjalności. Wobec tego lekarz ten powinien współpracować z lekarzami o innych specjalnościach. Najczęściej jest to chirurg naczyniowy, czy diabetolog. Może to być również ginekolog, czy neurolog. Tak naprawdę wszystko zależne jest jedynie od tego, które z naczyń zostały zaatakowane przez chorobę. Istnieje szereg objawów, które powinny zmusić nas do wizyty u angiologa. Z całą pewnością należą do nich skurcze oraz pieczenie nóg. Dodatkowo do wizyty powinny skłonić nas również opuchnięte nogi i kostki. Jeśli w naszych nogach odczuwamy częste mrowienie lub towarzyszy nam brak czucia w kończynach, jest to najprawdopodobniej pierwszy objaw świadczący o problemach z krążeniem i warto już w tym momencie zareagować. Z całą pewnością do wizyty u angiologa powinny nas skłonić przebarwienia pojawiające się na powierzchni skóry. Zazwyczaj są one brązowe lub sine i pojawiają się najczęściej w okolicy kostek. Do angiologa mogą również trafiać osoby z bólem zlokalizowanym za mostkiem, a także te z przedłużającym się kaszlem. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „angiolog – kraków” z całą pewnością znajdziemy kilku godnych polecenia specjalistów, który pomogą nam w naszych problemach zdrowotnych. Wizyty u angiologa nie powinniśmy się obawiać. Najczęściej tacy lekarze kierują się tylko i wyłącznie dobrem pacjenta, a więc nie bójmy się rozmawiać z lekarzem i wykonywać badania, które są potrzebne. Tak naprawdę angiolog zajmuje się diagnozowaniem pajączków, miażdżycy, czy nawet tętniaków. Ilość chorób, które diagnozuje taki lekarz jest naprawdę ogromna.

Jeśli zastanawiamy się, do jakiego lekarza wybrać się z pajączkami, które nas niepokoją, to najlepszą opcją może okazać się angiolog. Niestety lekarze pierwszego kontaktu najchętniej wysyłają nas do chirurga naczyniowego, a nie zawsze jest to potrzebne. Czasami angiolog wystarcza w zupełności. To dlatego czasami warto zapytać lekarza rodzinnego o możliwość skierowania do lekarza takiej specjalizacji. Może okazać się, że nawet czas oczekiwania będzie krótszy.

Czym zajmuje się angiolog?
Przewiń na górę