Dekoracyjne płyty akrylowe

Coraz większy wybór produktów wykończeniowych pozwala nam zastosować we wnętrzach materiały nietypowe, swoim wyglądem odbiegające od powszechnie używanych. Tak przykładem zamiennika dla ceramicznej okładziny są płyty akrylowe, których użycie otwiera nowe horyzonty w sposobach zaaranżowania nowoczesnego wnętrza.

Zastosowanie płyt akrylowych

płyty akryloweNa współczesnym rynku coraz popularniejsza stała się szczególna forma tworzywa akrylowego, która pierwotnie funkcjonuje jako ciecz, a następnie jest formowana w mocne tworzywo sztuczne. Ze względu na swoja elektryczność i trwałość, akryl jest jednym z najlepszych zamienników szkła. Początkowo używane do produkcji okien do łodzi podwodnych i samochodów, dzisiaj płyty akrylowe mają różne zastosowanie. Chociaż najczęściej używanym materiałem do wykończenia łazienki nadal są płytki ceramiczne, pomieszczenia kąpielowe zaczynają wypełniać innego rodzaju produkty. Odważne wprowadzane są dodatki wykonane z drewna – chociaż ten surowiec ten w różnym stopniu poddaje się niszczącemu działaniu wilgoci, wybieramy gatunki pochodzenia egzotycznego, które są w sposób naturalny przystosowane do kontaktu z wilgocią. Nowocześnie zaaranżowane wnętrza łazienkowe zawierają elementy wykonane z ze szkła (zwłaszcza dekoracyjne), jak też naturalnego kamienia i tworzywa sztucznego. Płyty akrylowe mają dekoracyjny charakter. Coraz częściej projektanci posiłkują się nimi często w domowych aranżacjach – stanowią ozdobę salonów, pokojów gościnnych, pomieszczeń kąpielowych i korytarzy reprezentacyjnych, gdzie połyskująca powierzchnia zwielokrotnia akcenty oświetleniowe. Są łatwe w utrzymaniu – do ich czyszczenia wystarczy użyć wilgotnej ściereczki i delikatnego detergentu. Warto też się zapoznać z zaleceniami producenta. W części przypadków podstawowy detergent nie wystarczy i konieczne będzie zastosowanie specjalnego środka do polerowania szyb czy mleczko nierysujące do połyskliwych powierzchni. W celu ochrony, akrylowa powłoka jest pokryta folią. Po jej zdjęciu, co ma miejsce po zakończeniu prac wykończeniowych, nie należy w przewidzianym przez producenta czasie stosować żadnych detergentów.

Szkło akrylowe jest chętnie wykorzystywane w szeroko pojętym budownictwie i aranżacji wnętrz. Wszystko dlatego, że możliwości tego tworzywa są praktycznie nieograniczone. W zależności od preferencji. W zależności od preferencji zleceniodawcy i wizji projektanta oprócz standardowych płyt bezbarwnych można sięgnąć po cały wachlarz dekorów. Mowa tu dowolnej kolorystyce, grubości tworzywa oraz wykończeniu.

Dekoracyjne płyty akrylowe
Przewiń na górę