Dlaczego warto sięgać po reprodukcje autorskie?

Reprodukcje autorskie są często wierną imitacją oryginalnych arcydzieł od znanych artystów. Niemniej jednak zdarza się, że takie prace zawierają elementy, które nie znajdują się w oryginale, lecz sprawia to, że obraz staje się wyjątkowy i niekiedy poprawiają się jego walory estetyczne. Wiele osób decydując się na zakup obrazu do swojego domu czy kolekcji, sięga właśnie po reprodukcje. Mogą one pochodzić on bardziej lub mniej doświadczonych artystów. Dlaczego cieszą się one taką popularnością?

Gdzie można znaleźć reprodukcje autorskie?

reprodukcje autorskie na zamówienieJednym z najważniejszych powodów, dla których osoby zainteresowane zakupem obrazów wybierają reprodukcje, jest przede wszystkim cena takiego obrazu. Oryginalne dzieła w większości przypadków są bezcenne i nie można ich kupić. Są też takie, które potrafią kosztować nawet po kilka milionów złotych. Artysta, który tworzy  reprodukcje autorskie na zamówienie, czyli wzoruje się na określonym dziele, z pewnością nie będzie chciał tylu pieniędzy nawet za wierną kopię. Za najdoskonalsze odwzorowanie popularnych dzieł inwestor zapłaci zaledwie kilka tysięcy złotych, natomiast te mniej znane obrazy będą kosztowały od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Można dzięki temu tanio stworzyć własną kolekcję obrazów, które będą przypominały arcydzieła znanych artystów. Reprodukcje są dostępne w wielu miejscach – można je znaleźć między innymi na popularnych serwisach ogłoszeniowych, jednak znacznie ciekawszym rozwiązaniem jest przejrzenie stron dla artystów. Można na nich znaleźć propozycje od różnych malarzy, w tym tych doświadczonych, jak i początkujących. W wielu przypadkach dzieła amatorów są naprawdę bardzo dobre, a ich licytacja zaczyna się od mniejszych sum. Przeglądając kilka propozycji użytkowników takich portali, można wybrać osobę, której prace najbardziej przypadną do gustu inwestorowi. Wówczas z takim malarzem można podjąć dalszą współpracę i tym samym cieszyć się reprodukcjami różnych dzieł wykonanymi pod zamówienie, czyli dokładnie w takim stylu, jakim się oczekuje.

Odwiedzanie stron dla artystów jest niezobowiązujące zarówno dla samych malarzy, krytyków, jak i inwestorów. Można zatem w większości przypadków bezpłatnie założyć konto, a następnie oceniać, komentować i zlecać różne prace. Dopiero gdy dane dzieło w jakikolwiek sposób zaintryguje, można podjąć z malarzem współpracę często na bardzo korzystnych warunkach. Z uwagi na to, że na takich portalach często swoje dzieła publikują początkujący artyści, to każda forma promocji będzie dla nich szansą na spełnienie swoich marzeń.

Dlaczego warto sięgać po reprodukcje autorskie?
Przewiń na górę