Dobre owoce egzotyczne

Aby cieszyć się długo zdrowiem trzeba żyć aktywnie i zdrowo się odżywiać. Niezbędna jest odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Każdy z nas ma różne zapotrzebowanie, bo prowadzimy odmienny tryb życia, dlatego dieta musi być indywidualnie skomponowana. Najważniejsze są w niej właściwe proporcje. 

Najlepszy owoc egzotyczny

tanie owoce egzotyczneOdpowiednio zbilansowana dieta posiada codzienną dawkę białka, węglowodanów, tłuszczy i niezbędnych mikroskładników. Jeżeli jemy jakieś mięso, to warto do niego dodawać sporą porcję warzyw, żeby zniwelować negatywne skutki tłuszczu, a na podwieczorek, albo przekąskę najlepiej spożywać owoce, czy orzechy. Z orzechami należy uważać, bo są bardzo kaloryczne, a owoce posiadają naturalnie występujący cukier, czyli fruktozę. Polacy najchętniej wybierają jabłka, bo to nasze rodzime produkty, których mamy pod dostatkiem przez cały rok. Jednak nie tylko jabłkami człowiek żyje. Tanie owoce egzotyczne są świetnym źródłem cennych witamin i składników odżywczych, których nie znajdziemy w tradycyjnych owocach. Najczęściej sięgamy po ananasa, bo jest słodki, soczysty i posiada dużo witamin, a także ma wszechstronne zastosowanie w kuchni. W sklepach spożywczych często spotykamy też mango, które w środku posiada dużą pestkę. Możemy do wykorzystać do zrobienia egzotycznego smoothie, sałatki owocowej. Bardzo popularny stał się kokos i różne przetwory. Szczególnie cenne są młode kokosy, które w środku posiadają cenną w składniki wodę, oraz miąższ. Innym przykładem egzotycznego owoca, który gości na naszych stołach jest granat, którego drobne ziarenka zawierają cenny sok, który jest bogaty w antyoksydanty i witaminę C. Bogatym źródłem przeciwutleniaczy jest też papaja, która jest bardzo słodka i przyjemna. Ze względu na dużą zawartość zdrowych tłuszczy, awokado jest coraz częściej kupowane i dodawane do domowych past, kanapek i koktajli. Zastosowanie egzotycznych w polskiej kuchni jest bardzo szeroki i nie boimy się ich stosować, oraz z nimi eksperymentować.

Ogólnie się uważa, że owoce, które są sprowadzane do naszego kraju, muszą być drogie, a to nieprawda, bo dostaniemy tanie owoce. Trzeba ich jedynie dobrze poszukać. W niektórych sklepach spożywczych, albo marketach bywają czasowe promocje na rzadkie, egzotyczne owoce, które kupujemy na sztuki. Jest ich bardzo dużo, bo znajdziemy jeszcze karambolę, pitaję, czy persymonę. Trzeba je tylko właściwie przechowywać, to na długo zachowają swoją świeżość i ładny wygląd.

Dobre owoce egzotyczne
Przewiń na górę