Dobrze oświetlona hala sportowa

W halach sportowych ludzie uprawiają sport. Często podczas gier zespołowych, takich jak piłka nożna ważne jest światło. Na przykład bramkarza lub napastnika nie może razić źle ustawiona żarówka. Poza tym piłka może polecieć w górę. Jeśli oświetlenie nie będzie prawidłowo zabezpieczone, może ulec awarii. Jak widzisz, takie obiekty trzeba na tyle dobrze oświetlić, aby gra była komfortowa, oraz jednocześnie zabezpieczyć źródła światła przed uszkodzeniem. Nie jest to trudne z dobrym wyposażeniem.

Oświetlenie hali sportowej

oświetlenie halHala sportowa to obiekt o dużej przestrzeni. Często sufit jest dość wysoko, dlatego trzeba pamiętać o tym, że podczas robienia oświetlenia hali przydatna będzie duża drabina. Najlepiej zastosować świetlówki, jednak powinny one być zespolone. Oświetlenie hal zazwyczaj wykonuje się za ich pomocą. W jednej lampie znajduje się nawet sześć mocnych świetlówek. Tym samym można wszystko wyraźnie zauważyć, nawet jeśli za oknem jest już dawno ciemno. Najlepszym zabezpieczeniem oświetlenia są kratki, które zakłada się na lampy. Wykonuje się je z cienkich drutów ze stali hartowanej. Dzięki temu nie blokują dostępu światła, a jednocześnie chronią lampy nawet przed silnymi uderzeniami. Można też zainwestować w lampy boczne. Jednak w tym przypadku wymagana jest odpowiednia budowa ściany. Lampy muszą znajdować się we wnękach, które również są możliwe do zabezpieczenia. Taka metoda oświetlania może stanowić świetne światło dodatkowe. Zastosowanie białego światła sprawi, że nie będzie ono razić zawodników. Nawet na profesjonalnych halach wykorzystuje się światła białe. Skoro robią tak profesjonaliści, to znaczy, że warto ich w jakiś sposób naśladować. Oświetlenie nie powinno być punktowe. Aby je wzmocnić można wybrać na przykład białą wykładzinę na podłogę. Dzięki temu promienie świetlne będą odbijane. Pomieszczenie mocno się rozjaśni, nawet jeśli zaoszczędzono na liczbie świetlówek. Taka metoda najbardziej nadaje się do ogromnych hal sportowych z trybunami dla publiczności.

Dzięki takiemu oświetleniu będzie można wygodnie uprawiać sport. Podczas gier zespołowych złe światło nie stanie się wytłumaczeniem nieprawidłowo rozegranej akcji. Świetlówki są dość energooszczędne, dlatego raczej nie zapłacisz dużego rachunku za prąd. Pamiętaj, aby zawsze pięć minut przed meczem włączyć oświetlenie. Dzięki temu świetlówki się rozgrzeją i będą działać bez żadnego przerywania, migania i takich rzeczy. To dodatkowo pomoże zawodnikom w grze, a przynajmniej podniesie jej komfort.

Dobrze oświetlona hala sportowa
Przewiń na górę