Drewniane meble w ogrodzie

Urządzając ogród, trzeba myśleć nie tylko o roślinności, ale również o meblach, oświetleniu i elementach dekoracyjnych. Niezależnie od tego jaki charakter ma mieć ogród, czyli ma być na zielono, czy też na kolorowo, musimy go oświetlić i wyposażyć w ławki, stoły, krzesła i leżaki. Zadbany i dobrze urządzony ogród będzie dobrym miejscem do wypoczynku dla dorosłych i dla dzieci. Jeśli to wyposażenie będzie drewniane, dobrze zabezpieczone, to będzie ono służyć użytkownikom przez długie lata.

Jak zabezpieczyć drewniany meble?

lekki leżak ogrodowy drewnianyUżytkownicy drewnianych mebli nie zawsze są świadomi faktu, że wymagają one zabezpieczenia i konserwacji. Przyzwyczajeni do plastików, które nie zależnie od pogody, mogą przebywać na wolnym powietrzu, bez obawy, że ulegną destrukcji, muszą nauczyć się że wyroby drewniane nie mogą pozostawać jesienią i zimą bez zabezpieczenia. Przede wszystkim takie sprzęty  muszą być zaimpregnowane, aby woda nie wyrządziła im szkód. Następnie zalecane jest ich przechowywanie w przewiewnych miejscach zadaszonych. W przypadku takich urządzeń jak, lekki leżak ogrodowy drewniany, wskazane jest nałożyć nań odpowiedni pokrowiec, który zabezpieczy nie tylko część drewnianą. lecz również materiałową. Przy innych sprzętach, trzeba ustawić je  w  takiej pozycji, aby na płaskich powierzchniach nie mogła zbierać się woda.Te zabiegi dotyczą głównie mebli wykonanych z surowego drewna. Aktualnie jest bardzo modne drewno malowane. Maluje się meble na biało lub na inne kolory pastelowe.Taki mebel postawiony w ogrodzie na pewno go ożywi, a współgrając kolorystycznie z roślinnością, stworzy niemal impresjonistyczny obraz. Równie interesująco będzie prezentował się drewniany leżak wymalowany na kolor odpowiadający kolorowi jego tkaniny.A skoro już mowa o drewnianym leżaku, to trzeba dodać, że zrobił on nieoczekiwaną  karierę w miastach.

Stał się stałym elementem wyposażenia kawiarnianych ogródków. Nie ma znaczenia czy jest to jednostolikowy ogródek na ulicy, czy trawiasta lub betonowa powierzchnia wokół lokalu, w obu przypadkach meblem do siedzenia jest drewniany leżak. Poza tym kina na wolnym powietrzu również proponują oglądanie filmów z pozycji leżaka. Tak wzmożone zapotrzebowanie na drewniane leżaki, można zaspokoić za pomocą internetu,  docierając  do firmowych stron  producentów. Można na nich zapoznać się z oferowanymi wzorami, a także zamówić własny disagn. Kupić można pojedyncze sztuki, jak i zestawy                                                                                                                                                                                                                                               

Drewniane meble w ogrodzie
Przewiń na górę