Ekologiczny pellet LAVA

Pellet to jedna z form alternatywnego paliwa odnawialnego. Pellety to niewielkie, wysokoenergetyczne, granulowane odpady drzewne, które powstają ze sprasowanych trocin (trociny pozostałe z produkcji innych elementów drewnianych). Istnieją różne rodzaje pelletu, np. pellet drzewny, ze słomy lub z nasion roślin. 

Zalety pelletu LAVA

najlepszy pellet lavaTrociny, które pozostały po produkcji innych elementów drzewnych, zostają rozdrobnione i dokładnie wysuszone. Następnie są podgrzewane, dzięki czemu lignina (składnik drewna) zamienia się w naturalny drzewny klej. W ten sposób składniki, takie jak lignina i celuloza, mają optymalne warunki by połączyć się w jednolitą masę, która na gorąco przepuszczana jest przez sito formujące granulat. Ostatecznie uzyskujemy granulki o wielkości 6 lub 8 mm. Najlepszy pellet LAVA to wysoka jakość, którą gwarantuje niepowtarzalny skład oraz ekologiczny sposób produkcji. Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych rodzajów pelletu, które różnią się od siebie jakością, jak i ceną. Pellet LAVA cechuje się wysoką kalorycznością (19,067 kJ/kg) i ciepłem spalania (19,505 kJ/kg). Dodatkowo, pellet LAVA, podczas spalania pozostawia bardzo mało popiołu, sprawiając że czyszczenie pieca jest o wiele mniej uciążliwe. Przy paleniu pelletem do powietrza nie przedostają się szkodliwe dymy i związki chemiczne tak, jak przy spalaniu węgla. Niesamowita wydajność pelletu jest zależna od posiadanego pieca. Wiele osób kupuje mniejsze piece, u których wybór peletu o konkretnych właściwościach jest sprawą priorytetową. Mniejsze kotły są bardzo wrażliwe na pellet o niewłaściwych parametrach. Nieodpowiedni wybór może spowodować konieczność częstych napraw pieca. Pellet LAVA jest pod tym względem niezwykle uniwersalny, ponieważ produkowany jest z trocin sosnowych i świerkowych. Daje to gwarancję, że nasz piec nie będzie wymagał częstych napraw. Pellet jest coraz częstszym zamiennikiem węgla, oraz alternatywnym źródłem energii odnawialnej.

Nie wszystkie pellety imponują wysoką jakością tak, jak robi to pellet LAVA. Jest produkowany według nowoczesnych standardów ekologicznych z trocin świerkowych lub sosnowych, co pozwala na uzyskanie wysokoenergetycznego surowca. Trociny są suszone za pomocą suszarni taśmowej (o wiele bardziej wydajna), a nie bębnowej. W ten sposób zapobiega się przypalaniu trocin. Dzięki temu produkt nie jest zanieczyszczony sadzą oraz spalinami. Stosowanie pelletu jest bardzo wygodne. Jest on pakowany w worki, chroniące przed zawilgoceniem i wpływem warunków zewnętrznych.

Ekologiczny pellet LAVA
Przewiń na górę