Escape room – ciekawe pokoje zagadek

Jak z pewnością wszyscy wiedzą, escape room to miejsce zwane inaczej pokojem zagadek, do którego wchodzimy z grupą znajomych i wspólnie staramy szukać się wskazówek mających na celu doprowadzić nas do rozwiązania zagadki lub po prostu do otwarcia drzwi. Każdy pokój to inna historia i inna zagadka do rozwiązania. Tego rodzaju miejsca są w Polsce popularne od dość niedawna a wywodzą się z gier komputerowych, które przeniesiono z wymiaru fikcyjnego do realnego. Najczęściej korzystają z takiej rozrywki znajomi, współpracownicy czy nawet dzieci.

Rodzaje zagadek w escape roomach

escape room warszawa rankingRodzajów zagadek w escape roomach jest mnóstwo. Każde tego typu miejsce ma w swojej ofercie co najmniej dwa lub trzy, które po pewnym czasie są zmieniane no nowe. Właściciele takich miejsc prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych pokoi, z których trzeba się wydostać. Zagadki, które musimy tam rozwiązać zazwyczaj opierają się na działaniach matematycznych lub z dziedziny przyrody, fizyki. Zazwyczaj jednak musimy wykorzystać nasze zdolności dedykcyjne i umiejętność logicznego myślenia, łączenia faktów. Poza tym, wszystko zależy od pokoju, w którym się znajdziemy. W jednym będziemy musieli mieć wiedzę bardziej matematyczną a w innych po prostu szczęście, by dopasować do siebie właściwe elementy. W Polsce istnieje już naprawdę wiele tego typu miejsc. Jak znaleźć te najlepsze? Jeśli chodzi o escape room Warszawa ranking ma całkiem niezły. Jest ich tam ponad 100 i większość z nich znajduje się w czołówce najlepszych escape roomów w Polsce. Poza tym, są tacy, którzy jeżdżą po całej Polsce w poszukiwaniu najciekawszych pokoi zagadek. A niektóre naprawdę są dość oryginalne. Dodajmy, że mogą one mieć wymiar przygodowy lub też stylem przypominać thriller lub horror. W każdym razie większość trzyma w napięciu. Oto kilka najciekawszych: pokój ukrywający zagadkę autentycznego włamiania do banku z roku 1920; pokój, który wychodzi z pokoju a całość ma miejsce na terenie lasu; escape room w dawnej kopalni czy w starym kinie.

Trzeba przyznać, że niektóre z wyżej wspomnianych propozycji są naprawdę ekscytujące i na pewno spodobają się osobom, które mają już za sobą sporo wizyt w tego typu miejscach. Warto więc wiedzieć, że jeśli znudzi nam się pokój, zawsze możemy poszerzyć nieco horyzonty, i przenieść się do mniej hermetycznego miejsca. Escape room w starym banku, w lesie, zamku  czy opuszczonym dawno kinie wydaje się być ekscytującym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w dość niekonwencjonalny sposób.

Escape room – ciekawe pokoje zagadek
Przewiń na górę