Fachowe zamki do drzwi garażowych

Garaż to miejsce, w którym trzyma się rozmaite cenne przedmioty: od samochodu po narzędzia do naprawiania go. Powinno się dołożyć wszelkich starań, by zagwarantować im odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnym włamaniem. Trudno jednak zdecydować się na jedną formę zabezpieczenia. Wybierając jakąkolwiek bramę do swojego garażu, należy zdecydować jaki zamek ma tę bramę zamykać.

Jaki zamek do drzwi garażowych wybrać?

solidne zamki do drzwi garażowychZamknięcie drzwi stanowi najbardziej podstawowe zabezpieczenie przed złodziejem. Zamków na rynku jest bardzo wiele. Jednak solidne zamki do drzwi garażowych są produktem, na który bardzo często ciężko jest natrafić. Choć systematycznie wprowadza się coraz to nowsze zabezpieczenia i ochronę antywłamaniową, a każdy model jest otwierany innym kluczem, to w rzeczywistości nie ma takiego zamka, którego nie można otworzyć. Ponadto do niektórych bram należy zamontować konkretny rodzaj zamknięcia. Otóż jak się okazuje nie każdy zamek, może pasować do bramy garażowej. Wszystko zależy bowiem od tego, jak wyglądają drzwi do garażu. Pojedyncze automatyczne modele potrzebują innego zamka niż ten tradycyjny na klucz. Zamek musi przede wszystkim odpowiadać i pasować do wybranego rodzaju bramy. Jeśli ma się zamknięcie na klucz, jednak jego solidność nie przekonuje do końca jego właściciela, to można zamontować kilka takich zamków. I choć będzie to mało wygodne w momencie zamykania, to można wówczas spać spokojnie w trosce o swój dobytek. Zamek do drzwi garażowych powinien również przede wszystkim być wytrzymały i wyjątkowo odporny na wahania pogody, ponieważ jest on narażony zarówno na bardzo niskie, jak i bardzo wysokie temperatury. Zamek musi przejść odpowiednie atesty, które zagwarantują osobie go kupującej, że nie ma się czym martwić podczas mrozów i upałów. To wyjątkowo istotne, gdyż zamek znajduje się cały czas na zewnątrz. I niezależnie od pogodny, musi być w stanie szczelnie zamknąć garaż i sprawnie go otworzyć za pomocą klucza.

Złe warunki atmosferyczne, nie powinny szybko wpływać na strukturę i działania zamka, gdyż wówczas traci on swoją główną funkcję. Zamek musi pozostać w pełni sprawny, gdyż tylko w ten sposób skutecznie zabezpieczy wnętrze garażu. Jeśli brama jest dość duża, a zamki wydają się niepokojąco małe, to warto zainwestować w inne formy działań antywłamaniowych, takie jak alarm czy monitoring. Ochrona garażu jest bardzo ważna, gdyż z reguły to w nim chowamy najcenniejsze skarby i dbamy o to, aby żaden z nich nie trafił w niepowołane ręce.

 

Fachowe zamki do drzwi garażowych
Przewiń na górę