Fotograficzne sesje produktowe robi się w studio

To, czy kupimy jakiś produkt w sklepie internetowym, zależy głównie od tego jak prezentuje się on na załączonych zdjęciach. Osoby korzystające ze sklepów internetowych wiedzą doskonale o tym, że decyzja o zakupie zależy w głównej mierze od zdjęć. Dotyczy się to praktycznie większości produktów, ale najczęściej w ten sposób wybieramy ubrania, artykuły dekoracyjne czy elektroniczne gadżety. Robieniem zdjęć produktów zajmują się profesjonalni fotografowie. Zdjęcia robi się w specjalnym studio, które na czas sesji można po prostu wynająć.

Studio fotograficzne wynajmuje się na cały dzień

rekomendowany wynajem studia fotograficznego w WarszawieJak wygląda taka sesja zdjęciowa produktów w praktyce? Najczęściej zaczyna się od tego, że firma sprzedająca produkty w internecie nawiązuje współpracę z jakimś fotografem. Rzadko zdarza się, żeby produkty fotografowano we własnym zakresie. Szczególnie w branży modowej takie sesje zdjęciowe muszą zostać wykonane przez profesjonalnego fotografa. Większość najlepszych fotografów dysponuje najlepszej jakości sprzętem fotograficznym i własnym oświetleniem, ale to nie wystarcza. Każdy fotograf ma swój rekomendowany wynajem studia fotograficznego w Warszawie, z którego korzysta w swojej pracy. Za wynajem studia rachunek wystawiany jest bezpośrednio firmie, która zleca taką fotografię produktową. Studio wynajmuje się na cały dzień, ponieważ jest to najbardziej opłacalne. W jeden dzień zdjęciowy można wykonać fotografie nawet kilkuset różnych produktów, ale to zależy od liczby osób zaangażowanych w taką pracę. Jeśli sesja zdjęciowa dotyczy ubrań to wiadomo, że tych produktów sfotografuje się maksymalnie kilkadziesiąt. Dobre studia fotograficzne są świetnie wyposażone. Wyposażenie dotyczy zarówno profesjonalnego oświetlenia jak i oczywiście aranżacji i scenografii. Bo przecież zdjęcia produktowe nie muszą być wcale nudne. Jeśli przy sesji pracują modele to tym bardziej potrzebna jest odpowiednia scenografia. Po wykonaniu całej sesji zdjęciowej trzeba jeszcze wszystkie zdjęcia odpowiednio obrobić i zedytować.

Wszelkie retusze wykonanych zdjęć wykonuje się już komputerowo. Na szczęście zdjęć wykonanych w profesjonalnych studio nie trzeba zbytnio poprawiać. Kwestia jasności czy kontrastu to jedynie drobne poprawki, jakie trzeba wykonać. A potem można takie zdjęcia produktów wstawić do sklepu internetowego. Sesja zdjęciowa wykonana w profesjonalnych studio fotograficznym gwarantuje sukces sprzedaży tych produktów. A klienci sklepów internetowych potrafią rozróżnić profesjonalnie wykonane zdjęcia od tych wykonanych amatorsko.

Fotograficzne sesje produktowe robi się w studio
Przewiń na górę