Gdzie najlepiej zorganizować imprezę integracyjną?

Marzenie o założeniu własnej firmy towarzyszyło mi już w czasach, gdy byłem jeszcze nastolatkiem. Starałem się wtedy jak najwięcej dowiedzieć o prowadzeniu własnej działalności — czytałem mnóstwo książek, oglądałem wywiady z różnymi właścicielami większych biznesów i próbowałem znaleźć pracę w okolicznych placówkach, by zobaczyć, jak wygląda ich organizacja od środka. Dzięki temu, że byłem bardzo zawzięty, ale też dosyć pokorny, udało mi się szybko spełnić swoje marzenie. Mimo to przekonałem się, że prowadzenie własnej firmy nie zawsze jest proste i niekiedy trzeba zmierzyć się z wieloma wyzwaniami.

Dlaczego warto zorganizować imprezę integracyjną?

imprezy integracyjne w kotlinie kłodzkiejMoim największym problemem było stworzenie zespołu, który bez problemu by się dogadywał i wydajnie współpracował. Zatrudniłem kilka osób, które wyróżniały się niezwykłą ambicją, a także miały spore umiejętności, ale mimo to nie potrafiły się ze sobą porozumieć. W efekcie w całej firmie panowała bardzo napięta atmosfera, która w zauważalny sposób przełożyła się na wyniki pracy. Postanowiłem, że muszę coś z tym zrobić. Kiedy nie pomogły rozmowy dyscyplinujące, uznałem, że spróbuję zorganizować imprezę integracyjną, podczas której moi pracownicy mogliby się lepiej poznać i być może dotrzeć. Od swojego znajomego z branży słyszałem, że ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się imprezy integracyjne w kotlinie kłodzkiej. Wyróżniały się przede wszystkim tym, że gwarantowały dużo atrakcji. Planowałem kilkudniowy wyjazd, dlatego zależało mi na tym, by zawsze było coś ciekawego do zrobienia. Przejrzałem oferty różnych ośrodków wypoczynkowych i wykonałem także kilka telefonów. Zarezerwowałem wstępny termin w nieco odosobnionym miejscu, które było otoczone przez przepiękne krajobrazy. Dowiedziałem się również, co wchodzi w skład cateringu i w jakiej jest on cenie. Następnie porozmawiałem z moimi pracownikami i gdy wszyscy potwierdzili swoją obecność, zorganizowałem jeszcze bezpieczny transport autokarem. Miałem nadzieję, że ten wyjazd naprawi relacje panujące w firmie.

Po dotarciu na miejsce każdy był zachwycony. Spokojny, górski krajobraz sprawił, że wszyscy nieco się wyciszyli i zyskali dobry humor. Choć początkowo obawiałem się, że impreza integracyjna nie wypadnie zbyt dobrze, okazało się, że gdy pracownicy mogli się poznać zupełnie z innej strony, całkiem zmienili do siebie podejście. Zaczęli się lepiej dogadywać i widać było, że niektórzy się polubili. Dzięki temu po powrocie do firmy atmosfera w pracy była zupełnie inna. Mam nadzieję, że tak już pozostanie.

Gdzie najlepiej zorganizować imprezę integracyjną?
Przewiń na górę