Gdzie wybrać się na spływ kajakowy?

Istnieje wiele pięknych miejsc w Polsce, gdzie warto wybrać się na swój pierwszy spływ kajakowy. Sport ten idealnie sprawdza się dla wszystkich miłośników spędzania swojego czasu na świeżym powietrzu, którzy zwyczajnie chcą czasami wyrwać się ze swojego domu lub mieszkania. Szukając jednak idealnego miejsca warto poszukać takiego, które będzie otoczone piękną przyrodą i nie spotkamy tam nadmiernego tłoku. Gdzie zatem warto w Polsce wybrać się na swój pierwszy spływ kajakowy?

Profesjonalne spływy kajakowe na rzece Słupi

spływ kajakowy słupiaW Polsce jednym z popularniejszych miejsc do pływania kajakiem jest bez wątpienia rzeka Słupia. To właśnie tam są organizowane profesjonalne spływy kajakowe dla wszystkich zainteresowanych. Zaczynając swój spływ tą rzeką można dotrzeć bezpośrednio do Morza Bałtyckiego, co jeszcze bardziej urozmaica ten piękny szlak wodny. Bardzo ważne jest tutaj również to, że w tych rejonach nie spotkamy nadmiernego tłoku. Tym samym pływając swoim kajakiem po rzece nie będziemy napotykać co chwilę innych ludzi i będziemy mogli poczuć prawdziwe emocje związane z tym sportem. W okolicy tej pięknej rzeki istnieją również inne szlaki wodne, które będą idealnie nadawały się do pływania kajakiem. Najlepiej kwestie te uzgodnić z firmą, która organizuje się organizacją takich profesjonalnych spływów i wynajmowaniem kajaków. Z pewnością pracownicy takiego miejsca doradzą nam kompleksowo odnośnie tego, który odcinek rzeki będzie dla nas najlepszy. Oczywistym jest tutaj fakt, że każdy ma inne umiejętności i wiele osób będzie dopiero zaczynało swoją przygodę z tym ciekawym sportem. Jeśli zatem interesuje nas profesjonalny spływ kajakowy Słupia będzie do tego najlepszym miejscem. W Polsce północ naszego kraju słynie z najlepszych szlaków wodnych które nadają się do takich spływów. Okolice te mają również niepowtarzalną przyrodę i są idealnym miejscem do tego, by rozbić dla siebie namiot w lesie i spędzić w ten sposób noc. Ile będzie nas kosztował taki wypad na spływ kajakowy?

Wybierając się na spływ kajakowy jego cena będzie zależało głównie od tego, ile dni zajmie nam nasz szlak wodny. Większość osób decyduje się na trasę, która zajmuje kilka godzin pływania swoim kajakiem. Dłuższe trasy trzeba indywidualnie uzgodnić z daną firmą, która wynajmie nam kajak i zawiezie nas bezpośrednio na miejsca. Firmy wynajmujące takie kajaki mogą nam również zaproponować bardziej ekstremalne szlaki wodne, które będą idealne dla wprawionych kajakarzy. Jeśli zatem mamy chwilę wolnego, to warto zaplanować swój wypad.

Gdzie wybrać się na spływ kajakowy?
Przewiń na górę