Gitary w mniejszych rozmiarach

Wiele osób marzy o grze na jakimś instrumencie. Takie zainteresowania często pojawiają się już w dzieciństwie. Jeżeli zauważymy, że nasza pociecha jest zaciekawiona muzyką oraz instrumentami, warto ją w takim zainteresowaniu wspierać. Dobrze jest zacząć swoją przygodę z graniem dosyć wcześnie, ponieważ może to przynieść naprawdę dobre efekty. Niejedno dziecko chciałoby nauczyć się gry na gitarze – jest to bowiem bardzo popularny i zawsze modny instrument.

Gitara odpowiednia dla dziecka

polecana gitara 3 4Zanim kupimy swojemu dziecku gitarę, warto się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniego modelu. Mamy naprawdę wiele różnych opcji do wyboru, a od tego może zależeć to, czy naszemu dziecku taka nauka się w ogóle spodoba. Źle dobrana gitara może szybko wylądować w kącie, a dziecko w ten sposób zniechęci się do gry na dłuższy czas. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiedni rozmiar instrument. Polecana gitara 3 4 dobrze sprawdzi się dla dzieci w różnym wieku. Taki model jest nieco mniejszy od standardowego, dzięki czemu dziecko może bez problemu złapać dłonią gryf. Jest to bardzo ważne podczas procesu nauki, ponieważ bardziej skomplikowane chwyty wymagają specyficznego ustawienia dłoni. Niejedno dziecko może mieć problem ze złapaniem wszystkich strun na normalnej gitarze, ze względu na zbyt dużą szerokość gryfu. Rozmiar gitary ma również wpływ na wygodę podczas grania – powinna być dopasowana do wzrostu dziecka, aby wygodnie mu się z nią siedziało. Podstawy gry na gitarze nie powinny cierpliwemu dziecku sprawić problemów. Z pewnością niejeden maluch będzie chciał się takim instrumentem pochwalić przed znajomymi, zabierając go na przykład na jakieś szkolne wydarzenie czy ognisko. Warto więc zadbać o to, by taka gitara była wykonana z trwałych materiałów – wtedy dobrze posłuży naszemu dziecku do czasu, kiedy trzeba będzie ją wymienić na większy model. Taki instrument będzie doskonałym pomysłem na prezent – na urodziny, dzień dziecka czy jakiekolwiek święta.

Gitara przeznaczona dla dziecka powinna mieć odpowiednią wielkość, dopasowaną do wzrostu naszej pociechy. Warto wybrać wytrzymały model, aby nasza pociecha mogła taką gitarę ze sobą gdzieś zabierać. Podczas wybierania modelu będziemy mogli również zastanowić się nad jego estetyką. Warto wybrać taką, która najbardziej odpowiada naszemu dziecku. Mamy w tej kwestii sporo opcji do wyboru – od klasycznych modeli w różnych odcieniach brązu, przez gitary o ciekawych kolorach, po modele opatrzone fantazyjnymi, przyciągającymi wzrok wzorami.

Gitary w mniejszych rozmiarach
Przewiń na górę