Główne rodzaje rozdzielnic

Organizacja imprez plenerowych wymaga dużych przygotowań. Bardzo ważne jest zgromadzenie odpowiedniego sprzętu, oraz zapewnianie mu źródła zasilania. To ostatnie w pewnych sytuacjach może się okazać szczególnie trudne.

Jaką rozdzielnice wybrać na eventy?

przenośna rozdzielnica elektryczna na eventyKażdy, kto organizował kiedyś imprezę plenerową, wie, jak trudne jest to zadanie. Trzeba przede wszystkim zadbać z zorganizowanie dużej ilości sprzętu, w tym do odtwarzania dźwięków. Jak jednak wiadomo, każdy taki sprzęt wymaga zasilania energią elektryczną, w praktyce może się to okazać bardzo trudne. Imprezy plenerowe często są organizowane w dużej odległości od osiedli ludzkich, w  związku z czym konieczne jest zorganizowanie alternatywnego źródła zasilania. Jego przykładem może być przenośna rozdzielnica elektryczna na eventy, która obecnie cieszy się dużą popularnością. Wiele osób może się zastanawiać, czy lepszym wyborem w takim wypadku mnie będzie tańszy agregat. W praktyce jednak, nie okazuje się on dobrym rozwiązaniem. Agregaty bowiem nie gwarantują odpowiedniego zabezpieczenia sprzętu, który jest do nich podłączony. Bardzo często w generowanej przez nie elektryczności mamy do czynienia z wieloma spięciami, spadkami, jak również wzrostami napięcia po krótkim czasie. Mogłoby to spowodować oczywiście poważne i trwałe uszkodzenie sprzętu, który zazwyczaj jest bardzo drogocenny. Właśnie dlatego w przypadku eventów plenerowych, znacznie lepszym wyborem będą rozdzielnice. Po pierwsze, są one na tyle małe, ze można je zabrać ze sobą na dany event. Po drugie, rozdzielnice są wyposażone w masę różnego rodzaju zabezpieczeń. Dzięki temu są one w stanie generować prąd o bardzo wyrównanym napięciu, tym samym są one w pełni bezpieczne do każdego typu sprzętu, który do rozdzielnicy podłączymy. Dodatkowo rozdzielnice są dostępne w wersjach o bardzo dużym natężeniu prądu, co pozwoli przy ich pomocy zasilać nawet bardzo potężny sprzęt do nagłośnienia. Wszystko to powoduje, że podczas organizacji imprez plenerowych wykorzystywane są głownie właśnie rozdzielnice. Są one bardzo dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim dlatego, że w pełni chronią podłączony do nich sprzęt. Dlatego też znajdują zastosowanie w coraz większej ilość branż, w tym budowlanej, czy też eventowej.

Jeżeli organizujemy imprezę na wolnym powietrzu, trzeba zadbać o odpowiednie źródło zasilania. Rzadko kiedy w takich miejscach jest dostęp do gniazdka sieci elektrycznej. Szukając odpowiedniego zasilania, należy pamiętać również o zabezpieczaniu sprzętu przed przepięciami i nagłymi spadkami napięcia.

Główne rodzaje rozdzielnic
Przewiń na górę