Gry naklejone na podłogę

Szkoły w dwudziestym pierwszym wieku stają się coraz bardziej otwarte na zmiany. Powoli zmienia się podejście do edukacji, które przejawia się między innymi w formie prowadzenia lekcji. Nauczyciele zaczynają podchodzić do uczniów bardziej indywidualnie, zaczynając rozumieć, że każdym ma inne predyspozycje i oczekiwania. Może nawet doczekamy się za jakiś czas zupełniej zmiany systemu oceniania. Tymczasem zmienia się też fizyczny wygląd samych placówek. Wiele szkół jest remontowanych z naciskiem na unowocześnienie.

Gry na podłodze korytarza szkolnego

gra korytarzowaSystem edukacji, z którym mamy do czynienia do dzisiaj, rozwinął się ponad sto lat temu i miał przygotowywać przede wszystkim posłusznych obywateli. Obecnie zaczynamy rozumieć, że taka forma uczenia nie sprawdza się w dzisiejszych czasach i wymiana ona zmian. Reforma przebiega stopniowo, ale już możemy zauważyć wyraźną zmianę podejścia do uczniów. Szkoły coraz bardziej kreatywnie podchodzą do edukacją, co widać chociażby po zmieniającym się wyglądzie szkoły. kiedyś korytarze i klasy były dość szare i monotonne, dzisiaj są coraz bardziej kolorowe, nowoczesne i pobudzające kreatywność. Wielu szkołach podstawowych, szczególnie w pobliżu klas z nauczania początkowego, na korytarzach stosuje się różnego rodzaju urozmaicenia, które pozwalają dzieciom na kreatywne spędzanie przerw. Coraz większą popularnością cieszy się tak zwana gra korytarzowa, którą spotkać można nie tylko w szkołach, ale też w prywatnych domach. Gry korytarzowe to nic innego jak różnego rodzaju gry planszowe przeniesione na większy format i naklejone na ziemi. Duże gry pozwalają dzieciom na udawanie pionków, co sprawia mnóstwo radości i pobudza myślenie kreatywne. Dzięki grom na korytarzach dzieci nie muszą same szukać zajęcia na przerwach. Nikt też nie ma pretensji do tego, że na korytarzu panuje nieco większy hałas i że dzieci wesoło się bawią i skaczą. W końcu dzieci mają w sobie mnóstwo energii, której nie należy tłumić, ale skierować na odpowiednie tory. Gry korytarzowe są więc doskonałym rozwiązaniem w szkołach, a także w przedszkolach.

W dzisiejszych czasach możemy wyraźnie zauważyć, jak zmienia się podejście do edukacji. Coraz mocniej wspiera się dzieci w rozwijaniu ich kreatywności na różnych płaszczyznach. Twórcy gier wymyślili ich duże, naklejane na ziemię wersje, które wykorzystuje się mocno w szkołach i przedszkolach. Są to tak zwane gry korytarzowe, które pozwalają dzieciom nie nudzić się na przerwach. Gry te wykorzystywane są też często w ramach różnych zajęć.

Gry naklejone na podłogę
Przewiń na górę