Hale łukowe ze stali

 

Prowadząc duże gospodarstwo rolne, musimy posiadać odpowiedni sprzęt, który umożliwi nam bezproblemowe uprawianie ziemi. Taki sprzęt musimy gdzieś przechowywać, ponieważ pozostawienie go na dłuższy pod gołym niebem sprawi, że bardzo szybko się zniszczy. Wszystkie urządzenia i maszyny powinniśmy trzymać w garażu. Budowanie kilku garaży nie ma żadnego sensu. Dużo lepszym pomysłem jest budowa jednej, ale za to dużej hali magazynowej, która będzie wstanie pomieścić w swoim wnętrzu cały nasz sprzęt rolniczy.

Hale łukowe dla rolników

hala łukowaCały proces budowlany takiej hali jest znacznie skrócony, ponieważ wykonana jest ona w całości z prefabrykatów. Decydując się na budowę takiej hali, musimy wykonać fundament, który będzie stanowić podstawę całej hali. Fundament nie musi być głęboki, ani specjalnie zbrojony ponieważ hala łukowa jest dużo lżejsza od tradycyjnych budynków halowych o podobnej wielkości, wykonanych z pustaków. Im lżejszy budynek, tym mniejsze przeciążenia oddziaływują na fundament. Po wykonaniu fundamentu, możemy przystąpić do kolejnego etapu procesu budowlanego hali, a mianowicie do jej montażu. Poszczególne elementy hali, wcześniej wykonane w fabryce, zostają zakotwiczone w fundamencie. W ten sposób powoli powstaje cała konstrukcja, która następnie zostaje poszyta blachą. Do produkcji poszczególnych elementów hali wykorzystana jest wysokiej jakości stal, która bardzo dobrze znosi wszelkiego rodzaju przeciążenia, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Poszczególne elementy hali zespalane są ze sobą przy pomocy spawów, co zwiększa wytrzymałość konstrukcji hali. Cała hala pokryta jest kilkoma warstwami lakieru, dzięki temu konstrukcja dobrze się prezentuje. Dużą zaletą hali łukowej jest jej kształt. Zaokrąglony dach sprawia, że nic na nim nie zalega. Nie ma możliwości, aby utrzymał się na nim śnieg, dzięki temu nie musimy regularnie usuwać śniegu z dachu podczas zimy. Śnieg zsuwa się sam i nie obciąża konstrukcji.

Jeśli zdecydujemy się na budowę takiej hali, to musimy przygotować się na wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie sposób podać dokładną kwotę, ponieważ cena uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od wielkości hali. Przy pomocy internetu możemy znaleźć firmę, która podejmie się produkcji hali dla nas. Możemy wybrać jeden z gotowych projektów lub poprosić o wykonanie modelu hali specjalnie dla nas, według naszych wytycznych. Druga z wymienionych opcji jest droższa.

 

Hale łukowe ze stali
Przewiń na górę