Idealnie urządzony pokój

Nie jest łatwo urządzić funkcjonalny pokój dla dziecka. Przed rodzicami stoi nie lada wyzwanie, ponieważ muszą wziąć pod uwagę poczucie estetyki, preferencje i upodobania dziecka, a do tego ergonomię. Budżet także ma duże znaczenie. W Krakowie można znaleźć wielu architektów, którzy służą poradą, jak dobrać meble młodzieżowe, gdzie je ustawić, a także co zrobić, aby pokój mógł służyć dziecku przez kilka następnych lat. 

Jak urządzić funkcjonalnie pokój dziecka?

projekty pokoju - krakówPodstawą w dziecięcym pokoju są łóżko, biurko oraz jakaś przestrzeń magazynowa. Warto przemyśleć, czy pokój dziecka to tylko miejsce, gdzie będą przechowywane jego rzeczy, czy to także miejsce spotkań. Zatem przestrzeń magazynowa musi być odpowiednio większa, by pomieścić nie tylko książki, gry, ubrania, ale także ewentualny sprzęt sportowy. Dodatkowo należy zapewnić dziecku miejsce do przyjmowania swoich kolegów i koleżanek. Świetnym rozwiązaniem okażą się małe pufy, a do tego jakiś stolik do gier i zabaw. Pokój naszego dziecka powinien z pewnością posiadać swój styl. Jeśli interesują nas projekty pokoju – Kraków oferuje nam wiele firm, które zajmują się tą tematyką. Profesjonalny stylista pomoże nam w wyborze mebli, opierając się przede wszystkim na aktualnych preferencjach i upodobaniach dziecka. Z pewnością będzie lepiej się czuło w pokoju umeblowanym według jego gustu. Projektując pokoje młodzieżowe, warto uwzględnić bezpieczeństwo naszego dziecka. Rodzice powinni upewnić się, czy wymarzone meble dziecka posiadają wszelkie atesty, zwłaszcza jeśli jest to pokój dla niemowlaka. Nie można zapominać również o ergonomii. Uczeń potrafi spędzać przy biurko całe popołudnia. Zatem musi być ono właściwie dopasowane do wzrostu i budowy. Wygoda podczas nauki to bardzo ważny aspekt. Odpowiednie meble zapobiegną skrzywieniom kręgosłupa i przeciążeniom. Koniecznie należy wziąć pod uwagę także oświetlenie. Ilość i moc lampek trzeba dopasować do kształtu pomieszczenia oraz jego pozycji względem stron świata i ilości światła, które wpada przez okno. Idąc tym tropem, biurko dobrze postawić koło okna, tak by jak najdłużej było oświetlone światłem naturalnym, lecz by z kolei promienie słoneczne nie padały bezpośrednio na ekran ewentualnego komputera.

Chcąc zaprojektować pokój dla dziecka, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z ofertą sklepów, które mają w ofercie darmowe projekty. Mogą występować w dwóch formach. Pierwsza z nich to forma online, gdzie za pomocą specjalnych narzędzi możemy urządzić wymarzony pokój, tworząc jego wizualizację. Druga forma to po prostu projekt wykonany przez architekta. Oprócz pomocy w doborze mebli i ich rozmieszczeniu, może nam także udzielić cennych wskazówek.

Idealnie urządzony pokój
Przewiń na górę