Ile kosztuje przejazd z Warszawy do Holandii?

Kiedy pracuje się za granicą, ale nie mieszka się tam na stałe, to często podróżuje się pomiędzy krajem zatrudnienia a swoim krajem. Wiele osób pracuje za granicą, ale tutaj w kraju ma rodziny i najbliższych. Dlatego właśnie nasz kraj jest doskonale skomunikowany z wszystkimi krajami europejskimi a nawet można by rzec, że ze wszystkimi krajami świata. Doskonale działająca komunikacja lotnicza i drogowa pozwala na swobodne przemieszczanie się w obrębie całego naszego kontynentu.

Koszty podróży na trasie Warszawa – Holandia

autobusy z warszawy do holandiiNajwiększe grono naszych rodaków pracuje u naszych najbliższych sąsiadów po stronie zachodniej. Większość Polaków pracuje w Niemczech lub w Holandii. Jeden i drugi kraj położony jest na tyle blisko, że swobodnie można do niego dojechać własnym samochodem. I to jest podstawowy środek transportu z jakiego korzystają Polacy pracujący za granicą. Jest to jednak dosyć drogie podróżowanie, bo koszty przejazdu w jedną stronę ze stolicy kraju do Holandii samochodem wynoszą ponad sześćset złotych. O wiele lepiej w tym względzie wypada podróż transportem prywatnym bądź publicznym, ale drogowym. Codziennie z głównego dworca wyjeżdżają autobusy z Warszawy do Holandii. Są one obsługiwane przez prywatne firmy przewozowe. I tutaj można się bardzo pozytywnie zaskoczyć, ponieważ bilet na podróż kosztuje niespełna trzysta złotych. Można więc zaoszczędzić połowę tego co trzeba by wydać na paliwo do własnego samochodu. To rozwiązanie w zasadzie nie ma minusów. Można za taki uznać co najwyżej konieczność przemieszczenia się z dworca w Holandii do miejsca wykonywania swojej pracy, ale o to najczęściej dbają sami pracodawcy. Chcąc podróżować pomiędzy krajem tulipanów a Polską możemy jeszcze wybrać samolot. Tyle tylko, że w tym przypadku mamy możliwość lotu jedynie tam, gdzie znajduje się lotnisko. A busem czy autobusem można dojechać do każdego średniej wielkości miasteczka za granicą. Można dojechać i co najważniejsze – również stamtąd wrócić.

Pamiętajmy też o tym, że w obrębie zjednoczonej Europy podróżujemy oczywiście bez konieczności posiadania paszportu, ale musimy mieć ważny dowód osobisty. Jeśli jedziemy za granicę własnym samochodem to przekraczamy ją tak jakby jej w ogóle nie było. Przy czym zawsze trzeba mieć dowód, bo do kontroli granicznej możemy zostać zatrzymani w dowolnym miejscu i w dowolnym kraju. Najlepszym środkiem transportu za granicę są rejsowe autobusy. Możemy wsiąść w stolicy i wysiąść w dowolnym mieście za granicą. To również najtańszy sposób na podróżowanie.

Ile kosztuje przejazd z Warszawy do Holandii?
Przewiń na górę