Informacje o tarczach diamentowych do cięcia betonu

Do cięcia tylko utwardzonego betonu najlepiej jest dedykowane diamentowe ostrze. Koszt na ostrze może być wyższy, ale niższy koszt na cięcie obniża całkowity koszt projektu. Niektóre piły do ​​betonu są zaprojektowane do pił o chodzeniu za 13 HP, jak uniwersalne tarcze diamentowe. Inne, takie jak diamentowe tarcze Premium, zostały stworzone z myślą o wyższym momencie obrotowym wytwarzanym przez mocniejsze piły.

Końcówki do cięcia betonu do trudnych zadań

markowe tarcze do cięcia betonuDiamentowe ciągłe obrzeża mają bardziej miękkie wiązania do cięcia twardych materiałów, takich jak płytki, porcelana, granit, ceramika, szkło i inne materiały, które można łatwo odpryskiwać. Te diamentowe brzeszczoty nie mają pojedynczych segmentów, ale mają solidne, ciągłe obrzeże lub krawędź. Większość diamentowych noży z ciągłą obręczą jest przeznaczona do cięcia na mokro, zapewniając najbardziej płynne cięcie bez wiórów. Na przykład ostrza do cięcia asfaltu mają zwykle szersze szczeliny w kształcie litery U, a diamentowe piły do ​​betonu mają zwykle węższe szczeliny w kształcie litery U lub szczelinę na klucz. Podobnie jak masa, skład betonu może się różnić w zależności od czasu utwardzania i utwardzenia. W tych zmiennych warunkach będziesz potrzebować uniwersalnego ostrza, które zawiera szereg twardych wiązań i segmentów miękkich wiązań. Duże brzeszczoty do betonu i asfaltu, idealne do pił do chodzenia za pilarkami i piłami do płytek, mają rozmiary od 10 ”- 24” i więcej do noży na specjalne zamówienie. Diamentowe markowe tarcze do cięcia betonu mogą mieć zęby lub gładki, ciągły obwód. Woda nie tylko pomaga ostudzić i nasmarować ostrze, ale także zatrzymuje kurz. Tną one najszybciej i najczyściej, ale wymagają specjalnej piły, która może zarówno rozprowadzać wodę, jak i bezpiecznie z niej korzystać. Opcjonalnie można podłączyć piłę do przedłużacza chronionego GFCI i poprosić pomocnika, aby podczas cięcia ostrożnie kierował mały strumień wody przed piłą. Tarcze diamentowe do cięcia na sucho najczęściej mają ząbkowaną lub zębatą krawędź, która pomaga schłodzić ostrze i wyrzucać odpady. Działają najlepiej, gdy wykonujemy serię stopniowo głębszych cięć, aby uniknąć przegrzania ostrza. Wadą suchego muru jest wytwarzane przez niego tornado drobnego pyłu. Jeśli tniemy beton w pomieszczeniu, należy uszczelnić obszar plastikiem i taśmą klejącą. Konsekwencją tego jest to, że tarcza diamentowa zużyłaby się szybko podczas cięcia bardzo twardej substancji, takiej jak żelbet.

Cięcie betonu jest częstym zadaniem na placu budowy, takim jak cięcie betonowej podłogi, ściany betonowej, płyt betonowych i betonowych kostki brukowej. Chociaż dostępne są różne piły do ​​cięcia betonu, szlifierka kątowa jest najwygodniejszym narzędziem do drobnych prac związanych z cięciem betonu.

Informacje o tarczach diamentowych do cięcia betonu
Przewiń na górę