Interesujące aranżacje w słoiku

Na pewno wielu z nas zauważyło nową modę na słoiki, w których tworzy się mini las. Są one bajecznie proste we własnym wykonaniu, jednak bardziej leniwe osoby z łatwością znajdą sklepy stacjonarne i internetowe oferujące wykonanie tego typu usługi. Warto pomyśleć o takiej ozdobie domu, gdyż wygląda fenomenalnie niezależnie od stylu w jakim nasze mieszkanie jest urządzone. Doda nieco charakteru przy minimalistycznych dodatkach, a także wyciszy nazbyt chaotyczne pomieszczenie. Warto pomyśleć nad samodzielnym wykonaniem lasu w słoiku.

Piękne las znajdujący się w słoiku

niepowtarzalny las w słoikuKażdy z nas w mniejszym bądź większym stopniu uwielbia obcować z naturą, dlatego nie mając ogrodu ani działki rodzinnej wybieramy rośliny do domu. Ciekawą opcją jest niepowtarzalny las w słoiku, który z łatwością kupimy przez internet bądź w sklepie stacjonarnym, jednak najpiękniejszy jest ten, który sami wykonamy. W jaki sposób wykonać samodzielnie las w słoiku? Przede wszystkim musimy przygotować asortyment niezbędny do wykonania tej ozdoby. Nie obędzie się bez piasku dekoracyjnego, ziemi, ulubionej roślinności, a także węgla aktywnego, słoika, w którym wszystko się znajdzie oraz innych dodatków, które się nam wymarzą. Mając wszystkie te przedmioty należy przejść do pracy. Wsypmy piasek do słoika zapobiegający zatrzymywaniu się wody, a następnie na nim węgiel aktywny, dzięki któremu nic nam nie zgnije. Kolejnym etapem jest ziemia, którą wsypujemy w ilości odpowiadającej wysokości naszych roślin, aby zakryć korzenie i odtworzyć warunki jak z doniczki. Pozostaje już tylko ułożenie naszej własnej kompozycji roślin, a następnie dodanie mchu nadającego wygląd leśny. Nie zapomnijmy wytrzeć słoika! Warto również pamiętać, iż do słoika należy wybierać rośliny lubiące wilgoć takie jak paprocie, hedery czy zanokcice. Ciekawymi dodatkami będą szyszki, gałązki oraz kora. Dbanie o taki las jest proste, gdyż raz w miesiącu wystarczy pół szklanki wody i słoneczne miejsce, w którym ustawimy nasze dzieło. Taka praca będzie bardzo satysfakcjonująca.

Decydując się na las w słoju warto pomyśleć o własnoręcznym wykonaniu, gdyż będzie to rewelacyjna zabawa niezależnie od naszego wieku. Przy okazji będziemy mieć unikatową kompozycję, o którą ciężko przy hurtowym wykonaniu słoików. Taki las pięknie będzie się prezentował w każdy pokoju w naszym mieszkaniu, a rodzina i inne bliskie nam osoby będą zastanawiać się skąd mamy tak fenomenalnie wykonaną aranżację roślinną. Warto zainteresować się lasami w słoikach, gdyż są piękne.

Interesujące aranżacje w słoiku
Przewiń na górę