Izolacja z użyciem pianki PUR

Budując swój wymarzony dom musimy pamiętać o wielu najróżniejszych szczegółach. Jeśli pominiemy jakąś kwestię to może się wkrótce okazać, że nam się to odbije przysłowiową czkawką. Doskonałym przykładem jest chociażby zaniedbywanie ocieplenia budynku co niestety wiele osób robi. Jednak warto wiedzieć o tym, że jeśli przez nieuwagę zapomnieliśmy ocieplić niektóre fragmenty budynku to nie oznacza to tego, że nie można wykonać tej czynności po jakimś czasie. Obecnie istnieją pewne materiały, które w dużym stopniu mogą nam w tym pomagać.

Efektywna izolacja termiczna

ocieplanie poddasza - mazowieckieDo ocieplania budynków bez wątpienia najczęściej wykorzystywany jest styropian. Materiał ten już od kilkudziesięciu lat jest hegemonem na rynku materiałów używanych do tworzenia izolacji termicznych. Niemniej jednak należy mieć świadomość tego, że obecnie dostępne są również pewne inne materiały, które mogą się okazać od styropianu znacznie lepsze. Przykładem jednego z nich może być chociażby pianka poliuretanowa. Produkt ten można zastosować zarówno w początkowej fazie budowania domu jak również można użyć tego materiału do stworzenia docieplenia gdy budynek stoi od wielu lat. Przy użyciu tego materiału szczególnie często realizowane jest ocieplanie poddasza – Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym z łatwością natrafić  można na sprawdzone i polecane firmy zajmujące się tworzeniem tego typu izolacji. Termoizolacja pianką poliuretanową to rozwiązania znane od kilkunastu lat ale dopiero teraz sposób ten zyskuje tak dużą popularność. Pianka używana do ocieplania poddaszy występuje w dwóch wersjach. Możemy zaopatrzyć się w piankę o strukturze otwartokomórkowej lub też w taką, której komórki są zamknięte. Pierwsza z wymienionych wersji jest nieco bardziej popularna. Wpływ na to ma fakt, że pianka otwartokomórkowa doskonale przepuszcza parę wodną. W związku z tym można bez obaw stosować ją na najróżniejszych rodzajach budynków. Z powodzeniem można używać takiej pianki chociażby w domach drewnianych gdzie konstrukcja musi oddychać.

Pianka o zamkniętych komórkach jest materiałem, który pary wodnej nie przepuszcza ale za to nieco bardziej izoluje od pianki otwartokomórkowej. Wybór pianki zależy tutaj od tego w jakim miejscu i w jakim rodzaju konstrukcji mamy zamiar ją zastosować. Piankę poliuretanową bez względu na wersję nakłada się tak samo. Do tego zadania wykorzystywane są specjalne urządzenia zwane agregatami. Dzięki nim pianka jest uwalniana pod dużym ciśnieniem i dociera do wszystkich zakamarków.

Izolacja z użyciem pianki PUR
Przewiń na górę