Jak działa wycinarka laserowa do tkanin?

Laserowe wycinanie jest obecnie bardzo popularne i wykorzystywane powszechnie, szczególnie przez osoby zajmujące się np. modą. Dzięki wycinarce laserowej można wyciąć różne kształty i odpowiednio je wykorzystać, tworząc to, co się tylko chce. 

Zalety wycinarki laserowej do tkanin 

niezawodna wycinarka laserowa do tkaninLasery do cięcia tkanin nie były zawsze tak popularne, ale obecnie docenia się to, jak wiele skomplikowanych kształtów mogą one wyciąć, co pozwala stworzyć w konsekwencji wiele nietuzinkowych przedmiotów i ubrań. Niezawodna wycinarka laserowa do tkanin łatwo może poradzić sobie z materiałem, tnąc go bardzo szybko, nawet szybciej niż nóż, a więc laser jest bardzo wydajny. Warto również zaznaczyć, że tkanina nie jest w żaden sposób dotykana przez maszynę. Laser nie sprawia, że materiał może się w jakiś sposób odkształcić i stracić swoją strukturę. Laser ma za zadanie spowodować stopienie materiału, co w konsekwencji przyczynia się do tego, że brzegi tkaniny są perfekcyjnie wykrojone. Laser będzie idealny do cięcia tkanin naturalnych, jak i sztucznych. W przypadku tych pierwszych będą to m.in. bawełna, jedwab oraz len, a jeśli chodzi o drugi rodzaj to filc, koronki, poliester, mikrofibra, a także welur. Najlepiej obróbkę laserem przyjmują tkaniny syntetyczne, ponieważ topienie sprawia, że brzegi tkanin są bez żadnych skaz. Natomiast w przypadku materiałów naturalnych ważne jest, żeby odpowiednio dobrać soczewki i parametry lasera. Przy tym wskazane jest stosowanie sprężonego powietrza. Wykorzystanie lasera ma wiele plusów. Przede wszystkim to, że cały proces przebiega bardzo szybko, a sam laser nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Nie trzeba go również wymieniać jak w przypadku użycia np. noża. Poza tym jeśli chodzi o laser, to jest on materiałem, który się nie zużywa i znowu porównując laser do noża, to nóż ma swoją żywotność i prędzej czy później konieczna jest jego wymiana. Laserem można ciąć również plusz, a więc to świetny wybór przy produkcji maskotek dla dzieci. Jest również wykorzystywany w przypadku przecinania tkanin dystansowych, czyli takich, które są  pokryte np. gąbką. Co ciekawe, laserowe cięcie może być wykorzystane również do cięcia firan i zasłon, dywanów, a nawet podeszew butów.

Lasery wykorzystywane do cięcia tkanin mają wiele zalet i mogą znacznie ułatwić pracę nad danym projektem, szczególnie jeśli wymagana jest przy nim precyzja cięcia. Poza tym wycinarka laserowa jest na pewno szybszą opcją niż tradycyjne cięcie materiału nożami czy nożyczkami, co pozwala zaoszczędzić czas i podnieść wydajność. 

Jak działa wycinarka laserowa do tkanin?
Przewiń na górę