Jak najtaniej przewieźć pracowników do Niemiec

 

Duże polskie firmy działające w wielu różnych branżach realizują kontrakty zarówno krajowe jak i zagraniczne. Najlepiej widać to na przykładzie branży budowlanej. W przypadku tej branży nie ma znaczenia adres siedziby firmy, bo i tak swoje prace wykonują one na terenie całego kraju a także na terenie innych państw. Zagraniczne zlecenia są najbardziej opłacalne, ale wiąże się to z koniecznością oddelegowania pracowników do pracy w innym kraju. Wówczas firmy zapewniają swoim pracownikom transport.

Do przewozu wynajmuje się busy lub autokary

przewóz do niemiec tarnówPracowników można oddelegować do pracy za granicą, bo taką ewentualność przewiduje polskie prawo. Nie mniej trzeba im za taką pracę wypłacać odpowiednie stawki godzinowe oraz diety, czyli popularne delegacje. Im dłuższy jest okres takiej delegacji tym więcej zarabiają pracownicy, bo dostają więcej diet. W każdym razie zdecydowana większość firm organizuje pracownikom transport we własnym zakresie. Może być też tak, że pracownicy jadą do pracy własnymi samochodami, ale potem pracodawca zwraca im pieniądze za taki przejazd. To jest rozwiązanie o wiele bardziej męczące dla pracowników i o wiele bardziej kosztowne dla pracodawców. Dlatego o wiele bardziej opłaca się wszystkim firmom delegującym swoich pracowników skorzystać z usług firm transportowych oferujących przewóz do Niemiec Tarnów jest miastem, w którym najczęściej tak to właśnie wygląda. Firma, która chce przetransportować swoich pracowników za granicę zamawia taką usługę transportową na określony dzień. Z kolei firma transportowa podstawia pod siedzibę firmy odpowiedniej wielkości pojazd lub kilka pojazdów. Przewozy realizowane są wygodnymi busami albo autokarami. Wszystko zależy od tego ilu pracowników trzeba przewieźć. Przy większej liczbie osób do przewiezienia bardziej opłaci się wynajęcie dużego autokaru, do którego zmieszczą się wszyscy pracownicy jednocześnie. Jest to korzystniejsze niż wynajęcie kilku busów, do których zmieści się maksymalnie dziewięciu pracowników jednocześnie.

Firmy transportowe oferują zorganizowane przewozy dla pracowników firm, które wysyłają swoich ludzi do pracy za granicą. Wynajęcie zorganizowanego przewozu wychodzi znacznie taniej niż zwracanie pracownikom kosztów ich przejazdów własnymi samochodami. Przy dobrze wynegocjowanych warunkach takiego przewozu jego koszt w przeliczeniu na jedną osobę wynosi maksymalnie dwieście złotych. Taka stawka za podróż do Niemiec lub innego kraju przy podróży własnym samochodem jest niemożliwa do osiągnięcia.

 

Jak najtaniej przewieźć pracowników do Niemiec
Przewiń na górę