Jak naprawia się pompy wtryskowe Diesel?

Uszkodzenia i zanieczyszczenia układu paliwowego w samochodach z silnikiem Diesla może doprowadzić do spadku mocy i zwiększenia spalania. Poza tym, awarie tego typu bardzo negatywnie wpływają na zużywanie innych podzespołów i części, co może skończyć się kosztowną wymianą. Dzięki naprawie pomp wtryskowych Diesel, kierowcy mogą przez dłuższy czas cieszyć się fabrycznymi parametrami swojego układu paliwowego, który dzięki stosowaniu odpowiednich olejów napędowych, będzie mógł być eksploatowany jeszcze dłużej.

Jakie usterki pomp wtryskowych Diesel można naprawić?

naprawa pomp wtryskowych dieselKierowcy pojazdów z silnikiem Diesla, doskonale wiedzą jak ważna jest diagnostyka poszczególnych części i podzespołów. Dzięki temu nie pojawia się ryzyko, że ich układy wtryskowe czy paliwowe zostaną zużyte przez drobne awarie, takie jak opiłki metalu z przetartej obudowy. Takie sytuacje zdarzają się głównie przez stosowanie złej jakości olejów napędowych, które nie posiadają odpowiednich właściwości smarnych lub zawierają zanieczyszczenia mechaniczne. Typowe awarie, które objawiają się brakiem możliwości uruchomienia silnika, to uszkodzenie wałka napędowego pompy, zaworu odpowiedzialnego za poprawne dawkowanie paliwa czy też zapchanie przewodów opiłkami metalu. Przez to, samochód zaczyna tracić moc, gasnąć i spalać więcej oleju napędowego. Naprawa pomp wtryskowych Diesel polega na ich rozłożeniu na części, dokładnym wyczyszczeniu każdego elementu oraz wymianie zaworów czy drobnych rolek. Dzięki demontażowi, serwisanci mogą zbadać każdy element pompy pod względem zanieczyszczeń czy uszkodzeń powłoki. Odłączenie wszystkich podzespołów pozwala na zdiagnozowanie z jakiego powodu do uszkodzenia doszło, na przykład czy było to spowodowane złą jakością oleju napędowego. Regeneracja lub wymiana wtryskiwaczy może również być w takich sytuacjach konieczna. Jednak naprawa pompy wtryskowej poprzez wymianę drobniejszych elementów pozwala na zaoszczędzenie kosztów wymiany całego układu, co wiązałoby się z dużym nakładem pracy i wydatkiem wysokości używanego samochodu.

Wśród powodów awarii pomp wtryskowych, najczęściej pojawia się uszkodzenie powłoki przez używanie oleju napędowego o niskiej jakości. Należy zadbać o to, aby w układzie paliwowym nie znalazły się opiłki metali, ponieważ mogą one wpłynąć na pracę silnika. Gasnący, tracący moc samochód powinien od razu zaalarmować kierowcę, aby udać się do warsztatu lub serwisu na sprawdzenie stanu swojej pompy wtryskowej i innych drobniejszych podzespołów w układzie.

Jak naprawia się pompy wtryskowe Diesel?
Przewiń na górę