Jak obrabiać sklejkę?

Ciecie bardziej delikatnych materiałów używanych w produkcji może sprawić pewne problemy. Wynikają one z faktu, że podczas używania nieodpowiednich metod obróbki bardzo delikatne materiały mogą się uszkodzić. Dlatego też tak ważne jest używanie nowoczesnych metod obróbki i ciecia, opartych na przykład o laser.

Jak najlepiej ciąć sklejkę?

sprawne cięcie sklejki laseremSklejka jest materiałem, który ma wiele różnych zastosowań w produkcji. Materiał ten cechuje się wieloma zaletami które powodują, że jest tak chętnie wybierany przez producentów, szczególnie gdy mówimy o producentach ozdób. Przede wszystkim sklejka jest materiałem bardzo tanim, przez co jej wykorzystywanie w produkcji nie jest dużym obciążeniem finansowym. Po drugie zaś sklejka swoim wyglądem przypomina drewno, przez co znajduje się dla niej wiele różnych zastosowań między innymi w branży meblarskiej. Delikatność sklejki może jednak sprawiać pewne problemy przy obróbce tego surowca. Używanie do ciecia tego materiału mechanicznych sposobów takich jak piły tarczowe nie jest efektywne, gdyż ten delikatny surowiec może się po prostu okruszyć. Dlatego też znacznie lepszym wyjściem będzie sprawne cięcie sklejki laserem. Ten sposób obróbki sprawdzi się zwłaszcza, gdy musimy wyciąć jakiś bardzo skomplikowany pod względem kształtu element, na przykład zabawkę. Ogólnie jednak, ciecie sklejki laserem będzie zawsze znacznie lepszym wyborem ze względu na cienkość i kruchość tego materiału. Przede wszystkim tnąc laserem sklejkę mamy znacznie większą gwarancję, że krawędzie przeciętej sklejki będą idealnie równe dzięki czemu nie trzeba będzie poprawiać w żaden sposób sklejki po cięciu. Jest to bardzo duża zaleta tego sposobu obróbki gdyż może znacznie przyśpieszyć proces przygotowania tego surowca do obróbki. Po drugie zaś większość wycinarek laserowych jest wyposażonych w sterowanie komputerowe. Polega to na tym, że projekt obróbki czy też cięcia wprowadza się w pamięć wycinarki laserowej, która automatycznie wykonuje ciecie sklejki. Dzięki temu takie wycinarki laserowe mogą stać się częścią linii produkcyjnej w fabryce, która wykorzystuje sklejkę. Nowoczesne wycinarki laserowe sprawdź się do obróbki małych elementów ze sklejki, ja i do przecinania dużych jej arkuszy.

Sklejka należy do jednych z częściej wykorzystywanych a jednocześnie jednych z delikatniejszych materiałów produkcyjnych. Dlatego też tak ważne jest, aby materiał ten we właściwy sposób obrabiać. Jak się okazuje, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie cięcie tego materiału przy pomocy lasera.

Jak obrabiać sklejkę?
Przewiń na górę