Jak uporać się z bólem kości

 

Bóle stawów nie zawsze pojawiają się u ludzi starszych, również u młodych ludzi oraz u ludzi młodych wysportowanych. Problemem może być zbyt mało kolagenu w chrząstkach albo podwyższony współczynnik reumatoidalny stawów, dlatego czasami zmiana diety nie pomaga. 

Jak wyleczyć bóle stawów?

żel na ból stawówBóle stawów, czasami da się wyleczyć szybko i skutecznie, poprzez jedzenie produktów zawierających kolagen przykładowo brokuły, chrząstki, rosół. Czy jedzenie galaretek, jedzenie żelatyny, bardzo korzystnie wpływa na regenerację chrząstek, zwłaszcza u sportowców. Jeżeli zaś problem się nasila i nie pomaga warto pomyśleć o skutecznych maściach przykładowo pochodzenia naturalnego. Maść z żywokostu jest bardzo skuteczna, niektórzy nazywają ją maścią magiczna, bo naprawdę pomaga na bóle kilka godzin po posmarowaniu. Maść z żywokostu kupicie niemalże w każdej aptece, czy w sieci, najlepiej kupić taką, która ma w składzie 90 procent żywokostu. Bardzo skuteczne są również maści z ibuprofenem, pomagają uśmierzyć ból, czasami na stałe, a czasami po prostu tylko na chwilę. Czasami jednak kuracja wymaga dłuższego czasu, gdyż bywa i tak, że stawy muszą się zregenerować. Konkretnie pomaga również altacet w żelu i bandażowanie stawów. Wtedy żel na ból stawów naprawdę głęboko wsiąka w chore miejsce i czujemy się od razu lepiej. Dobrą alternatywą na bóle również są plastry ze środkiem przeciwbólowym rozgrzewające, genialnie koją ból i można nawet brać w nich lekki prysznic, bo są na bardzo mocnym kleju, jedyny minus jest taki, że klej mocno trzyma i wtedy trzeba szybko zrywać taki plaster. Jeżeli nadal te metody nie pomagają, warto się zapisać na zabieg z kwasem hialuronowym. Uprzednio po znieczuleniu, lekarz igłą wprowadza kwas hialuronowy do chorego miejsca, czasami wystarczy jeden zabieg, czasami kilka, wszystko zależy od stopni urazu. U osób starszych najbardziej spisuje się właśnie zabieg z kwasem hialuronowym, a to dlatego, bo z wiekiem ubywa naturalnego kwasu i jest go coraz mniej. Wtedy lekarz nawet przepisze skierowanie.

Urazy i bóle stawów to temat rzeka, czasami pomoże maść, czasami masaż, czasami po prostu odpoczynek, bywa i tak, ze nie pomoże nic, jedynie silne leki i operacja labo zabieg z kwasem hialuronowym, który jest niezwykle skuteczny wleczeniu i nie jest inwazyjny. Dodatkowo ten zabieg nie uczula i jest bardzo skuteczny, nie wywołuje żadnych reakcji autoimmunologicznych. Zawsze jednak warto na początek próbować, najprostszych metod, a kto wie? Może okażą się idealne. 

 

Jak uporać się z bólem kości
Przewiń na górę