Jak zachować sterylność w salonach fryznerskich?

Prawidłowe funkcjonowanie salonów fryzjerskich jest ściśle uzależnione od zachowania w nich należytej czystości. W ciągu swojej pracy, fryzjerzy każdego dnia przyjmują w swoim salonie fryzjerskim duże liczby klientów. Przyjmowanie tak dużych ilości klientów, wymaga zachowania najwyższych standardów dotyczących czystości. Konieczne jest również odpowiednie odkażanie wszystkich akcesoriów oraz elementów, które mogą mieć bezpośrednio styczność z klientem podczas wykonywania usługi.

Płyny do dezynfekowania marki Velox

velox spray 5l płyn do dezynfekcjiJak zadbać o należytą czystość w sowim salonie fryzjerskim? Przede wszystkim po każdym kliencie pracownicy lub właściciel powinni dokładnie wszystko przemyć. Najważniejszą kwestią jest zadbanie o należyte odkażenie wszystkich akcesoriów do wykonania usługi strzyżenia. Konieczne będzie zdezynfekowania oraz wyczyszczenie takich rzeczy jak nożyczki, grzebień lub inne gadżety. Zawsze po strzyżeniu należy również bardzo starannie wyczyścić maszynkę, którą się strzyże oraz wymienić brzytwę od golarki. Kolejną bardzo ważną sprawę jest zadbanie o dokładnie wyczyszczenie całego stanowiska do strzyżenia. W takiej sytuacji, konieczne będzie użycie porządnego płynu do dezynfekowania, który pozwoli zadbać o najwyższy poziom sterylności. Specjalny płyn do dezynfekcji można zakupić w formie sprayu, co znacznie ułatwi nam dezynfekcję takiego stanowiska. Dokładnie wyczyszczenie takiego stanowiska przy pomocy płynu, skutecznie usunie wszystkie niebezpieczne zarazki, bakterie oraz drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla człowieka i wywoływać groźne choroby. Jaki płyn warto wybrać? Najlepiej sprawdzi się Velox spray 5l płyn do dezynfekcji, który jest sprzedawany w dużych opakowaniach. To właśnie takie duże opakowanie najbardziej opłaca się kupić. Mniejsze opakowania są polecane dla klientów indywidualnych. W przypadku firm i różnych salonów usługowych, korzystanie z takiego płynu jest nieustanne i zapotrzebowanie na niego jest znacznie większe. Każdego dnia w gabinetach lekarskich, salonach fryzjerskich oraz innych obiektach, wykorzystuje się olbrzymie ilości takich płynów do dezynfekowania. Znacznie lepiej jest kupić większe opakowanie, które starczy na znacznie dłuższy okres czasu.

Zachowanie najwyższego poziomu sterylności jest nadzwyczaj ważne w kontekście zdrowia swoich klientów. Wszystkie salony oraz obiekty, które oferują usługi i mają bezpośredni kontakt z dużą ilością ludzi, powinny należycie zadbać o odpowiedni poziom higieny w takich miejscach. Płyny do dezynfekcji oraz środki czystości to podstawa.

Jak zachować sterylność w salonach fryznerskich?
Przewiń na górę