Jak znaleźć dobrą księgową?

Bardzo często w sytuacji, kiedy prowadzimy duży biznes i mamy wiele skomplikowanej dokumentacji do rozliczenia, a także wyliczenia podatkowe to decydujemy się na skorzystanie z biura rachunkowego. Na rynku możemy znaleźć wiele biur rachunkowych, które oferują pomocy w różnych obszarach działalności i bardzo często specjalizują się w obsłudze konkretnych firm. Biura księgowe pomagają małym i średnim firmom, ale również dużym przedsiębiorstwom zatrudniającym wielu pracowników.

Czy warto zatrudnić księgową na pełen etat?

Biuro rachunkoweZawsze, gdy mamy bardzo mało dokumentacji do rozliczenia w ciągu miesiąca, to nie powinniśmy zatrudniać księgowej na cały etat, ponieważ jest to tylko dodatkowe koszty dla firmy. Za księgową będzie musieli płacić wynagrodzenie w granicach 3000 zł i dodatkowo będziemy musieli zapłacić podatki oraz ubezpieczenie. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest znalezienie dobrego biura rachunkowego, które oferuje usługi księgowe i pomoże nam w prowadzeniu dokumentacji firmowej. W zależności od dokumentów, a także skomplikowanych rozliczeń będziemy płacić w granicach kilkuset złotych do kilku tysięcy. Dodatkowo będziemy mogli liczyć na pomoc związana z pozyskiwaniem funduszy na rozwój firmy oraz pomoc w optymalizacji podatkowej, aby jeszcze więcej pieniędzy zostało na koncie firmie. Wtedy takie pieniądze będziemy mogli zainwestować w rozwój i zakupić nowe urządzenia lub maszyny albo samochody do firmy. Możemy również zainwestować w kolejnego pracownika i pozyskać fundusze na zatrudnienie nowych osób. Dobre biuro rachunkowe będzie w stanie zapewnić nam kompleksową obsługę na każdym etapie prowadzenia biznesu. W ten sposób będziemy mogli zlecić prowadzenie ksiąg handlowych, a także wyliczenie należnych podatków oraz a zamknięcie ksiąg na koniec roku podatkowego. Bardzo często biuro rachunkowe pomagają prowadzić księgi przychodów i rozchodów, a także sporządzają rozliczenia roczne dla klientów indywidualnych. Tworzenie listy płac pracowników oraz obliczanie zaliczek na podatek to kolejne czynności, które będzie wykonywać dla nas biuro rachunkowe.

Czasami biuro rachunkowe pomaga również w doradztwie biznesowym i oferuję pomoc podczas zakładania i rozwijania firmy, a także przekształcania lub likwidacji. Zawsze przy wyborze odpowiedniego biura rachunkowego powinniśmy sprawdzić, czy posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, a także aktualne certyfikaty wydane przez Ministerstwo Finansów. Warto decydować się na biuro księgowe, które pozwala na przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną.

Jak znaleźć dobrą księgową?
Przewiń na górę