Jak zwiększyć swoją widoczność na drodze?

Regularnie trenując najróżniejsze sporty, często możemy narażać się na potrącenie przejeżdżających samochodów. Taka sytuacja może szczególnie dotyczyć tych rowerzystów lub biegaczy, którzy trenują wykorzystując w tym celu drogi publiczne. Wymijające nas samochody osobowe lub dostawcze, często  mogą nie zauważyć nasze obecności i przez przypadek potracić taką osobę. Pomóc mogą specjalne odblaski, które znacząco poprawią naszą widoczność dla innych uczestników ruchu drogowego.

Specjalne odblaski przyklejane na odzież

odblaskowe elementy odzieżyMyśląc o swoim bezpieczeństwie, każdy sportowiec powinien zadbać o kilka kwestii. W pierwszej kolejności najważniejszą sprawą, jest dobra widoczność dla innych uczestników takiej drogi. Korzystając z drogi asfaltowej, rowerzysta lub biegacz powinien być odpowiednio ubrany do takich warunków. W tym celu najlepszym rozwiązaniem, będzie przyklejenie do swojej odzieży specjalny odblasków, które pozwalają zobaczyć takiego sportowca już z dalekiej odległości. Odblaskowe elementy odzieży skutecznie odbijają padające na nie światło, co sprawia że kierowcy już z dużej odległości wiedzą, iż będą musieli wymijać innego uczestnika ruchu drogowego. Takie odblaski szczególnie przydadzą nam się podczas gorszej pogody. To właśnie w czasie gorszych warunków pogodowych, sportowcy korzystający z drogi są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Mgła lub deszczowa pogoda, może utrudnić widoczność dla wymijających takich sportowców samochodów. Mając specjalne odblaski możemy uchronić się przed potrąceniem i dać sygnał już z dalekiej odległości, że również poruszamy się tą samą drogą. Gdzie zatem kupimy takie specjalne elementy odblaskowe na swoją odzież? Jeśli chcemy kupić takie specjalne elementy odblaskowe na swoją odzież, najlepiej jeśli zaczniemy od wizyty w sklepie sportowym. Stacjonarne sklepy sportowe często posiadają olbrzymi asortyment z najróżniejszymi gadżetami. Bez najmniejszych problemów znajdziemy w takim stacjonarnym sklepie sportowym specjalne elementy odblaskowe do naszego roweru lub na odzież. Nalepki odblaskowe można również kupić do naszego roweru, gdzie bezpośrednio przykleimy ja na powierzchnię roweru.

W przypadku biegaczy, takie odblaski warto umiejscowić z tyłu naszej odzieży. Jeśli jest możliwość to najlepiej przykleić je w kilku miejscach. Idealnym miejscem na taki odblask będą plecy takiej osoby lub ręce. Jak jednak zostało już wyżej wspomniane, najlepiej mieć takie odblaski w kilku miejscach, gdyż pojedyncza sztuka nie zawsze może zostać dostrzeżona.

Jak zwiększyć swoją widoczność na drodze?
Przewiń na górę