Jaka bielizna podczas zimowego uprawiania sportu?

Podczas uprawiania sportu zimą, bardzo ważne jest to, aby nie doszło do wychłodzenia się organizmu. Dzięki zastosowaniu specjalnej, termoaktywnej bielizny zrobionej z wełny merynosów, ciepło wytwarzane przez skórę nie wydostaje się na zewnątrz i tworzy się mikroklimat. Taka bielizna posiada właściwości oddychające, antybakteryjne oraz antystatyczne.

Właściwości wełnianej bielizny termoaktywnej

najlepsza bielizna termoaktywna brubeck woolOsoby, które kochają turystykę górską lub po prostu lubią sporty zimowe, powinny zaopatrzyć się w specjalną bieliznę termoaktywną, która jest przeznaczona do użytku nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Najlepsza bielizna termoaktywna Brubeck Wool wykonana jest z niesamowitej wełny merynosów. W jej składzie znajduje się wełna, poliamid oraz elastan. Producent oferuje możliwość zakupu całego zestawu, w skład którego wchodzą długie getry oraz koszulka z długim rękawem. Można również zakupić każdą część osobno. Funkcjonalna bielizna termoaktywna sprawia, że nie dochodzi do wyziębienia się organizmu, nawet podczas ekstremalnie niskiej temperatury. Wełna merynosów ma świetne właściwości termoizolacyjne i nie dopuszcza do uciekania ciepła na zewnątrz. Materiał, z którego wykonana jest bielizna jest bardzo przyjemny w dotyku i delikatny. Wełna merynosów nie „gryzie” i nie jest szorstka, tak jak jej tradycyjna wersja. Wełna ta również nie pochłania nieprzyjemnych zapachów np. potu. Ciepło wytwarzane przez ciało, dzięki strukturze materiału zostaje chronione przed wydostawaniem się na zewnątrz. Nadmiar ciepła jest skuteczny wydalany na zewnątrz i nie dochodzi do pocenia się. Bielizna z wełny merynosów ma świetne właściwości pochłaniające wilgoć, jednocześnie pozostając suchą. Dzięki kilku warstwom, z których jest zrobiona, ciepło zostaje świetnie kumulowane, ale jednocześnie ciało nie ulega poceniu się. Bielizna ta polecana jest dla alergików, świetnie chroni przed promieniami UV oraz ma właściwości rozluźniające spięte mięśnie. Tego rodzaju bielizna świetnie sprawdzi się jak prezent dla aktywnej zimą osoby. Uprawiając sporty zimowe, poza bielizną termoaktywną, warto zaopatrzyć się również w kominiarkę termoaktywną, która świetnie chroni twarz przed zimnem oraz wiatrem.

Dzięki specjalnej strukturze wełny merynosów, bielizna jest bardzo delikatna i miła w dotyku. Zawartość lanoliny w wełnie sprawia, że bielizna termoaktywna ma właściwości bakteriobójcze. Dzięki bezszwowej budowie bielizna jest bardzo wygodna i świetnie dopasowuje się do ciała, nie odciskając i nie podrażniając skóry. Dzięki niej można świetnie podkreślić atuty sylwetki

Jaka bielizna podczas zimowego uprawiania sportu?
Przewiń na górę