Jaka jest najpopularniejsza gra na Playstation?

Playstation jest konsolą, która wyszła już w kilku odsłonach. Jest platformą, na którą najczęściej projektuje się gry komputerowe. Jakie są najpopularniejsze gry na Playstation? Od czego tak naprawdę to się zaczęło?

Początek popularności gier na Playstation

popularne gry playstationPoczątki Playstation nie były łatwe. Zanim konsola stała się popularna, to trzeba było się zmierzyć z trudnym podłączeniem do telewizora. Sam pad przeszedł dużą metamorfozę, aby dostosować się dłoni gracza. Pierwsze pady nie były zbyt wygodne, Sony nauczyło się tego po doświadczeniu z Pegasusem, który wówczas był już wtedy bardzo popularny. Przed spopularyzowaniem Internetu tryb multiplayer był możliwy poprzez połączenie dwóch konsol specjalnym kablem. Trudno jest określić, która gra na Playstation była pierwsza, ale szacuje się, że były to gry Twisted Metal, Warhawk, Philosoma, Wipeout oraz Ridge Racer. Dość popularną grę na tę platformę była chociażby seria Resident Evil czy też popularny Sonic. Nie zapominajmy o serii Metal Gear Solid, który opowiadał przygody Solid Snake’a. Kolejną ważną serią był Tomb Raider, gra opowiadająca o przygodach Pani archeolog. Doczekała się ona 5 części, które zakończyło się śmiercią głównej bohaterki. Seria miała się zakończyć, ale Lara została wskrzeszona. Jak się okazuje, to nie był najlepszy pomysł, bo studio nie poradziło sobie z nowym silnikiem graficznym. Późniejsze odsłony już tak nie raziły w oczy. Warto wspomnieć też o serii Silent Hill, która niestety już się zakończyła, ale pierwsza część, która wyszła na przełomie lat 90 XX wieku była bardzo popularna.  Istnieją także inne mniej lub bardziej popularne gry playstation, o których wciąż pamiętamy. Grono konsolowców stale się powiększa, a co za tym idzie coraz więcej gier jest dedykowanych tylko i wyłącznie na tę platformę. Na przykład na Playstation 4 najczęściej graliśmy w Wiedźmin 3: Dziki Gon, Red Dead Redemption czy Horizon Zero Dawn. Nie można zapomnieć o Marvel’s Spider-Man, która wyszła kilka miesięcy wcześniej. Gra posiada wciągającą fabułę, przez co nie odejdziemy od konsoli przez co najmniej przez kilka godzin. W ostatnim czasie popularna stała się platforma Playstation VR. Nawet Sony było zaskoczone bardzo dobrą sprzedażą. Trudno zaprzeczyć, że ludzie nie lubią nowych technologii, jest totalnie wręcz przeciwnie.

Popularności Playstation nie trzeba kwestionować, bo bezsprzecznie jest najlepszą konsolą. Świadczy o tym fakt, że coraz więcej producentów gier decyduje się je wypuścić na tylko jedną platformę. Miejmy tylko nadzieję, że Playstation nie zdominuje całego rynku gier i będzie wciąż panowała różnorodność.

Jaka jest najpopularniejsza gra na Playstation?
Przewiń na górę