Jaką klatkę dla psa wybrać?

 

Z pewnością każdy na myśl o klatce dla psa, kojarzyć ją będzie z więzieniem, przetrzymywanie na siłę zwierząt i dlatego znajdziemy wielu przeciwników tego pomysłu. Jednak zanim kogoś bezpodstawnie osądzimy, warto dobrze zapoznać się z tematem i przekonać się, że klatki dla psów mogą mieć sporo pozytywnych zalet w zastosowaniu, a tym samym nie zagrażać zwierzęciu.

Czy warto kupić klatkę psu?

klatki na zamówienie do domuAby klatka w domu spełniała swoje główne funkcje, musi być obowiązkowo odpowiednio dopasowana do naszego psa. Ma ona na celu ułatwienie codziennego życia zarówno nam, jak i psu. Jednak po zakupie należy na spokojnie dobrze zapoznać pupila z nowym przedmiotem, by klatka nie była kojarzona z miejscem do przetrzymywania, a z przytulnym azylem w postaci posłania do odpoczynku oraz drzemki. W jakich codziennych sytuacjach klatka może okazać się pomocna? Na przykład w trakcie wizyty gości w naszym domu, ponieważ wiele osób w tym dzieci może przecież bać się psów. Jak również w zależności od charakteru psa w sytuacjach stresowych w celu wyciszenia psa na przykład podczas sylwestrowych fajerwerków, głośnych gości itp. Klatka, która nie musi być zamknięta, będzie miejscem, gdzie pies będzie mógł się na chwilę schować i pobyć sam z sobą. Również podczas wyjazdu na wakacje czy do weterynarza, klatkę możemy wygodnie zabrać do samochodu. Będzie to bezpieczny kąt dla naszego pupila w obcym miejscu. Zdarza się również, że pieski niestety chorują i przechodzą poważne operacje, po których zaleceniem jest odpoczynek, dlatego klatka będzie przytulnym i bezpiecznym miejscem. Obecnie w sklepach znajdziemy różne rodzaje klatek dla piesków, które różnią się wielkością, kształtem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Znajdziemy klatki kennelowe, drewniane, materiałowe, które oprócz swoich funkcji będą piękną ozdobą wnętrza domu. Możemy również skorzystać z opcji klatki na zamówienie do domu, której rodzaj oraz wielkość indywidualnie zaprojektujemy. Każda klatka powinna być używana rozsądnie, a jako właściciele zwierząt powinniśmy zadbać, by kojarzyła się psu tylko z pozytywnymi sytuacjami. Bezpieczeństwo oraz szczęście i zadowolenie psa powinno być dla nas najważniejsze.

Nie możemy jednak zapominać, że każdy pies jest inny i nie dla każdego z nich klatka będzie odpowiednia. Dlatego też nie możemy psa do niczego zmuszać i próbować oswoić go z klatką na siłę. Przedmiot ten nie ma być więzieniem oraz karą, a posłaniem, przytulnym kątem, dlatego należy ją wykorzystywać mądrze i tylko w skrajnych sytuacjach powinna być zamykana.

 

Jaką klatkę dla psa wybrać?
Przewiń na górę