Jaki frez wybrać do pięt męskich ?

 

Mężczyźni coraz częściej odwiedzają podologów i gabinety kosmetyczne. To właśnie panowie zmagają się z twardą, pękającą i zrogowaciałą skórą na piętach. Aby zmniejszyć twardość naskórka, warto udać się do podologa, który dobierze odpowiedni frez do pięt. Dzięki specjalistycznej, pedologicznej frezarce zabieg pielęgnacyjny na stopy przebiega szybko i bezproblemowo. Dla panów odpowiednie będą kapturki podologiczne z grubszymi ziarnami.

Dobór odpowiedniego frezu do pedicure

jaki frez do pięt wybraćDobór właściwego frezu do zabiegów pedicure jest połową sukcesu. Osoby, którym zależy na pięknych, delikatnych stopach, powinny systematycznie odwiedzać kosmetyczki lub podologów. Wielu kosmetologów zastanawia się jaki frez do pięt wybrać, gdy trzeba opracować męską stopę. Najlepszy dla mężczyzn będzie frez gruboziarnisty. U panów szybciej rogowacieje naskórek i potrzeba większej siły we frezarce, by spiłować obumarłe, zrogowaciałe warstwy. Co więcej, naskórek po pierwszym zabiegu podologicznym szybko odrasta. Dlatego potrzeba kilku zabiegów pedicure, by trwale spiłować stary naskórek i uzyskać efekt wyjątkowo miękkich stóp oraz pięt. Co sprzyja powstawaniu grubego, szorstkiego naskórka? Przede wszystkim stojąca praca, wiele godzin spędzanych w butach, podczas chodzenia. Takie warunki negatywnie wpływają na stopy. Dlatego pomocna będzie wizyta w salonie kosmetycznym lub podologicznym. Specjalista od pielęgnacji stóp dobiera odpowiedni frez. Zwykle u kobiet stosuje się nakładki do frezarki o  delikatniejszym uziarnieniu. Dla panów przeznaczone są kapturki i nakładki o większej odporności na ścieranie. Używając grubszych kapturków i końcówek do frezarki mamy pewność, że zabieg zostanie prawidłowo przeprowadzony. Wprawna kosmetyczka i doświadczony podolog szybko ocenią frez i dobiorą odpowiednie uziarnienie do indywidualnych potrzeb klienta. Do zabiegów pedicure warto też dobrać kremy i maski zmiękczające. Przed samym frezowaniem stóp namoczenie ich w gorącej wodzie z dodatkiem płynu zmiękczającego skórę, również przynosi znakomite efekty.

Codzienna praktyka kosmetyczna i podologiczna opiera się na odpowiednim doborze sprzętów i akcesoriów do pedicure. W gabinecie podologicznym ważną rolę odgrywają akcesoria wymienne do frezarek. Profesjonalny pedicure wymaga odpowiednio uziarnionych końcówek i kapturków podologicznych. Od grubości zależy komfort klienta i powodzenie ostatecznego efektu. Miękkie stopy i pięty to niesłychana wygoda, komfort i estetyka. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem frezu do pięt.

 

Jaki frez wybrać do pięt męskich ?
Przewiń na górę