Jaki koc najlepszy – mikrofibra czy polar?

 

Zima coraz bliżej. To jest pora roku, którą jedni kochają inni z kolei jej nie nawidzą. Nie ma w tym niczego dziwnego, nie każdemu przypada do gustu śnieg i zimno. Jest to czas, kiedy ocieplamy nasze mieszkania. Zarówno od strony strony praktycznej jak i tej bardziej artystycznej. Co mam na myśli? Mianowicie to, że pod względem praktycznym – czyli takim jak włączenie ogrzewania.

Koc z mikrofibry numerem jeden

koce z mikrofibry cenaNatomiast z drugiej strony – tej bardziej dotyczącej atmosfery wnętrza – to inwestycja w świeczki. Oczywiście w ziemie nie możemy obyć się bez dwóch rzeczy, czyli bez herbaty i bez odpowiednio ciepłego koca. Jest to chyba najbardziej odpowiedni zestaw na udany i przemiły zimowy wieczór. Jednak zanim wybierzemy nasz ulubiony kolor oraz wzór naszego nowo zakupionego koca, musimy zastanowić się jeszcze nad jedną rzeczą. Co by nie powiedzieć, ale po mimo oczywistej strony koca, jaką jest nic innego jak grzanie i sprawianie, że czujemy się jak w domu – pozostaje jeszcze jedna kwestia – materiału, z jakiego zostaje on stworzony. Koce są niezwykle przydatne, ale jednocześnie mogą przysporzyć nam nie lada problemu. W jaki sposób i w jakiej sytuacji? Przede wszystkim wtedy gdy my sami albo, któryś z członków naszej rodziny cierpi na jakiś rodzaj alergii. Inną ewentualnością jest astma albo atopowa skóra. Jak wiadomo wszelkie materiały, w stylu koce, zasłony, pościel – mogą przyciągać roztocze. Dlatego, też nie jest to do końca obojętne, jaki rodzaj materiału wybierzemy w danym momencie. Na szczęście na rynku mamy tak dużo różnych alternatyw, że nie powinno być z tym, żadnego problemu. W przypadku alergików lub osób, które zmagają się z jakimiś rodzajami chorób, dobre będą koce z mikrofibry cena jest bardzo korzystna. W zasadzie jest ona taka sama jak cena koca z polaru. Jednak nie sposób nie wspomnieć o atutach takiego koca. Po pierwsze koce tego typu są niezwykle lekkie, a co za tym idzie można z nich korzystać w trakcie podróży. Będzie to doskonały wybór podczas rodzinnych eskapad, a nawet krótkich przejazdów samochodem. Doskonale rozumiemy jak w trakcie zimy może przeszkodzić nam zimno.

Nawet jeżeli ogrzewanie będzie włączone w samochodzie, to przy otwieraniu drzwi, może wdzierać się niechciane zimno, a tym samym możemy się przeziębić. Zastosowanie koca tego typu, może stanowić dla nas dobrą ochronę. Kolejną bardzo ważną cechą jest to, że mimo iż są one niezwykle cienkie, to są bardzo ciepłe. Przede wszystkim zawdzięczają to swoim specyficznym włóknom. Ten antyalergiczny koc będzie idealny na mroźne wieczory.

 

Jaki koc najlepszy – mikrofibra czy polar?
Przewiń na górę