Jaki olej jest skuteczny?

Kannabidiol (CBD) to organiczna substancja czynna, którą znajdziemy tylko w konopiach. Jego działanie jest wszechstronne, bowiem wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych, które wspomagają lub regulują pracę naszego organizmu. Ważne jest, że produkty z kannabidiolem są w pełni legalne, z uwagi na śladową zawartość psychoaktywnego THC.

Jak działają oleje konopne?

olej konopny w sklepieWiele osób obawia się, że olej z konopi może odurzać lub uzależniać. Jednak nic bardziej mylnego, bowiem jest on pozyskiwany wyłącznie z medycznych odmian marihuany, które nie mogą zawierać więcej niż 0,11% THC. Taka ilość nie może zmienić naszej świadomości ani nie ma wpływu na zdolność obsługiwania pojazdów oraz maszyn. To produkt, jaki mogą stosować nawet bardzo małe dzieci, a także osoby w podeszłym wieku. Nie ma też znaczenia na co jest się chorym lub na co się chorowało, albowiem przyjmowanie oleju może nam przynieść wyłącznie korzyści. Kannabidiolu nie da się też przedawkować, gdyż nie stwierdzono dawki maksymalnej. Natomiast da się przyjmować zbyt małą ilość tej substancji czynnej, co może prowadzić do tego, że terapia może okazać się nieskuteczna. Dlatego też ściśle i rygorystycznie należy przestrzegać odpowiedniej ilości miligramów i systematycznego przyjmowania. Ono nie jest kłopotliwe, albowiem ogranicza się do zaledwie kilku kropel oleju, raz na dobę. Najlepiej stosować olej na pusty żołądek, ponieważ jest on wtedy najlepiej zagospodarowany i działa bardziej wydajnie. Jeżeli chcemy kupić olej konopny w sklepie internetowym to jest to bardzo dobry, wręcz naturalny wybór. Dlaczego? Ponieważ sklepy działające w sieci mają dużo bardziej bogaty i zróżnicowany asortyment, zwłaszcza w przypadku olejów. Nie bez znaczenia są też ceny, a te są dużo niższe od tych, jakie znane nam są z tutejszych sklepów stacjonarnych. Koszt oleju można obniżyć, jeśli zdecydujemy się na zakup kilku opakowań, wtedy rabat będzie liczony w dziesiątkach lub setkach złotych – w zależności od tego, na jaki jego rodzaj się decydujemy. A do wyboru mamy wyroby w stężeniu procentowym od jednego do prawie sześćdziesięciu procent.

Oleje CBD mają najczęściej postać czarnej, bardzo gęstej zawiesiny, o wyraźnym, gorzkim smaku. Natomiast jeżeli natrafimy na produkt, którego konsystencja jest bliższa wodzie niż tłuszczowi, to lepiej od razu zrezygnować z jego zakupu. Takie wyroby poznać oczywiście po dużo niższej cenie, jednak ich skuteczności nie można porównywać z markowymi olejami konopnymi, zawierającymi kannabidiol w czystej postaci.

Jaki olej jest skuteczny?
Przewiń na górę