Jaki podkład pod panele podłogowe?

Podczas aranżowania czy remontowania wnętrza dużą uwagę przykłada się do wyboru rodzaju i koloru paneli, zapominając zazwyczaj o niezbędnym podkładzie. Mowa tutaj o specjalnych matach, które różnią się od siebie m.in. grubością i funkcjonalnością. Niektóre są na przykład przeznaczone do montażu w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności, a inne nadają się idealnie przy instalacjach ogrzewania podłogowego. Na rynku można także znaleźć specjalne podkłady o funkcji wygłuszającej hałasy. Taka mata idealnie sprawdzi się, gdy mamy małe dzieci lub domowe zwierzęta. Zapewnimy sobie spokój i bezpieczeństwo, a sąsiadom – ciszę i prywatność podczas codziennego funkcjonowania.

Akustyczne podkłady pod panele podłogowe

wyciszające podkłady pod panele podłogoweNajczęściej na tego rodzaju rozwiązania decydują się mieszkańcy budynków wielorodzinnych w celu maksymalnego wygłuszenia dźwięków wydobywających się z sąsiednich mieszkań. Oczywiście wyciszające podkłady pod panele podłogowe gwarantują również wyciszenie naszego własnego mieszkania. Wpływa to z pewnością na dobre relacje z sąsiadami szczególnie, gdy posiadamy małe biegające i dosyć hałaśliwe maluchy. To samo tyczy się zwierząt domowych – warto tutaj również zadbać o odpowiednie maty wygłuszające. W przypadku budynków powstałych kilkadziesiąt lat temu niestety wszelkie hałasy są bardzo słyszalne i negatywnie wpływają na prywatność domowników. Lepiej więc już na etapie remontu starego mieszkania zadbać o odpowiednią akustykę poprzez m.in. wykorzystanie profesjonalnych podkładów, a także dodatkowych rozwiązań, takich jak m.in. podwieszany sufit, dekoracyjne panele akustyczne na ścianie, grube duże dywany i długie zasłony. Wszystko to sprawi, że dźwięki będą mniej słyszalne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania.

Oczywiście na takie podkłady można się zdecydować również mieszkając w piętrowym domu jednorodzinnym. W końcu w takich przypadkach także wszyscy domownicy chcą czuć się komfortowo w zajmowanych pomieszczeniach. Maty wystarczy wtedy zamontować jedynie na wyższych kondygnacjach, aby zapewnić ciszę lokatorom zajmującym pokoje na parterze. Tego typu rozwiązania mają ogromny wpływ na jakość życia, w szczególności w nocy, gdy wszystkie dźwięki są jeszcze mocniej słyszalne i uciążliwe. Oczywiście takie maty powinny zostać obowiązkowo zamontowane w różnego rodzaju pomieszczeniach biurowych i usługowych, aby zapewnić optymalne warunki pracy zatrudnianym osobom. Każdy remont powinien więc być dokładnie zaplanowany z doborem optymalnego rodzaju podkładu pod panele.

Jaki podkład pod panele podłogowe?
Przewiń na górę