Jaki rdzeń Turbo kupić?

Turbosprężarki, zwane również turbinami, to bardzo ważne elementy w naszych samochodach. Mogą one bowiem bardzo korzystnie wpływa na działanie naszego samochodu, w szczególności pobór jego paliwa i kwestie związane z przyśpieszeniem. Niestety, turbosprężarki jak każda inna część mechaniczna, z czasem mogą ulegać zużyciu.

Czy rdzeń CHRA jest godny polecenia?

CHRA turboTurbosprężarki pełnią bardzo istotną rolę w każdym samochodzie osobowym. Składają się one z kilku ważnych elementów, z których zdecydowanie najważniejszym jest rdzeń. To właśnie w rdzeniu turbiny znajdują się elementy, które wprawiają w ruch wirowy sprężone powietrze, które następnie dostaje się do silnika. Z tego też względu właśnie stan techniczny rdzenia może najbardziej wpływać na działanie turbosprężarek. Turbosprężarki, a zwłaszcza ich rdzenie, tak jak każda inna część mechaniczna, z czasem zaczynają ulegać zużyciu. Jest to spowodowanie wieloma różnymi czynnikami, ale najczęściej przedwczesne zużycie rdzenia jest spowodowane niską szczelnością. W takim wypadku należy dokupić nowy rdzeń, taki jak CHRA Turbo. Co ważniejsze, takiej regeneracji turbosprężarek można dokonać samodzielnie. Wynika to z faktu, że obecnie sprzedawane rdzenie do turbin są już odpowiednio skalibrowane, dzięki czemu wymiana rdzenia, przy odrobinie umiejętności, nie wymaga wizyty w warsztacie. Rdzeń w turbinie należy wymienić, gdy dają o sobie znać pewne bardzo charakterystyczne objawy. Mowa tu na przykład o niebieskich spalinach emitowanych z rury wydechowej, czy też gwiżdżących dźwiękach, emitowanych w czasie wyjątkowo intensywnej pracy silnika, na przykład w czasie przyśpieszania. Warto wspomnieć, że jeszcze parę lat wcześniej samodzielna wymiana rdzenia turbosprężarki na przykłada na CHRA Turbo nie byłaby możliwa. Wszystko z powodu tego, że nie dystrybuowano rdzeni w całości, ale w postaci pojedynczych elementów, z których ta część się składa. Dodatkowo, taki rdzeń po złożeniu i zamontowaniu w samochodzie wymagał jeszcze kalibracji i wyważenia, co jest bardzo trudne. Obecnie, rdzenie takie jak CHRA Turbo, nie wymagają zaś żadnego wyważenia, przez co z ich wymianą poradzimy sobie samodzielnie. To właśnie zła kalibracja rdzenia może zaś przyczynić się do przedwczesnego zużycia turbosprężarki w naszym aucie.

Jeżeli zależy nam na możliwości bezproblemowego korzystania z naszego auta, musi dbać o jego najważniejsze części mechaniczne i podzespoły. Szczególnie tyczy się to elementów takich jak silnik czy turbosprężarka, których usterki najbardziej negatywnie wpływają na funkcjonowanie auta. W przypadku złego stanu technicznego tych części, konieczna może być ich regeneracja.

Jaki rdzeń Turbo kupić?
Przewiń na górę